fb pixel 6 rozumných důvodů, proč být věrný své partnerce – G.cz
Vyhledávání

6 rozumných důvodů, proč být věrný své partnerce

V dnešní morálně pokleslé společnosti se věrnost příliš nenosí.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 27.5.2018, 12:07

Možná právě proto se vyplatí nezahýbat a být věrný, a to z následujících důvodů.

1. Partnerka se to nakonec dozví

Jedním z hlavních důvodů, proč nebýt nevěrný, je skutečnost, že se to dříve či později provalí. Statistiky uvádí až devadesátiprocentní šanci prozrazení nevěry. V době facebooku je stále těžší tutlat nevěru. Můžete se přetrhnout, ale nakonec vás vaše milenka označí na fotce, kterak máte na sobě latexový obleček, v zadku zabodnutou větvičku jmelí a potíráte olejíčkem jezevčíka s hashtagem „patekvecer“.

Partnerky nevěru neberou příliš sportovně a její prozrazení má za následek různé hysterické hádky, obviňování, nadávání a podobně. Z tohoto pohledu se nevěra nevyplatí.

2. Dostanete diplom

Na sklonku života obdrží věrní muži diplom „za věrnost“. Pak můžou umřít. S diplomem. Zarámovaný diplom je jim posléze umístěn přímo do rakve anebo je s nimi zpopelněn.

Nevěrní muži neobdrží nic.

3. Je to jednodušší

Průzkumy uvádějí, že je mnohem jednodušší být věrný než nevěrný. Tento poměrně šokující objev stojí na skutečnostech, že v případě nevěry je třeba nejprve sehnat vhodnou milenku, zajistit si místo na konání nevěry a hlavně se chovat obezřetně.

Klátit svou partnerku můžete v klidu doma. Nemusíte to nikde tutlat a hlavně nemusíte žádnou shánět, protože už jednu máte.

4. Není to hezké

Konsorcium morálních arbitrů se v roce 2007 v Ženevě usneslo, že nevěra není hezká. Z morálního hlediska se jedná o přečin.

5. Je to levnější

Udržovat si pravidelný poměr anebo jen jednorázovky na sebe samozřejmě váže náklady. Taková milenka něco stojí. To není jen tak. Ženy samy o sobě jsou poměrně drahý špás, natož pak více kusů najednou.

Keynesiánci proto doporučují počet žen ve vašem životě snížit na minimum. Kupodivu se na tom shodují i s Monetaristy.

6. Protože ji do prdele milujete, ne?

No a máme zde poslední důvod, proč být věrný. Je to poměrně jednoduché. Pokud svou partnerku milujete, tak ji nepodvedete. K tomu není už co jiného napsat. Ublížit milované osobě není hezké, na čemž se mimochodem arbitři morálky na mravním konsorciu v Ženevě v roce 2007 rovněž shodli.

A tady máte devět případů, kdy je nevěra v pořádku.

Podobné články

Doporučujeme

Další články