6 rad, jak se donutit udělat něco, do čeho se vám nechce

Pokud nejste buddhisti žijící v zenu a v rovnováze energie shambally, máte často problém s tím, abyste se donutili udělat věci, které musíte nebo dokonce i někde podvědomě chcete.

My lidé jsme neuvěřitelně zdatní v tom, ochcávat sami sebe a donekonečna odkládat všechno kromě brouzdání na internetu, sledování seriálů a sexu. Takže, zde jsou tipy, hraničící s násilím a šikanou, které vás konečně donutí zvednout zadek.

1. Uzavřete smrtící sázku

aa6 Chcete začít hubnout, začít cvičit, pravidelně trénovat psa, napsat knihu nebo si uspořádat knihovnu a už o tom mluvíte od předloňský zimy a to je tak všechno, co jste pro to zatím udělali. Čili je načase trochu přitvrdit. Přemluvte někoho blízkého, partnera nebo kamaráda, aby s vámi uzavřel sázku. A ať vám vymyslí hodně krutý trest, pokud nesplníte svůj úkol do určitého data. Potom vám nezbude nic jiného, než začít něco dělat.

2. Nechte si přeheslovat wifi/počítač

aa3 Prokrastinujete na internetu, hrajete hry a odkládáte učení, čtení skript, cvičení nebo úklid? Poproste vašeho spolubydlícího, ať vám na nějakou dobu přehesluje wifi nebo počítač. Najednou budete mít spousty času na to, dělat něco jiného.

3. Udělejte z úkolu herní quest

aa5 Rozepište si danou činnost, třeba psaní seminárky nebo bakalářky, na jednotlivé body. Za každý bod si vymyslete nějakou odměnu, kterou dostanete, když bod splníte. Zvolte si dohližitele, který to bude kontrolovat. Může to být cokoliv – od jídla, přes návštěvu kina po nákup nového oblečení. Do té doby, než daný úkol splníte, odměnu prostě nedostanete.

4. Přimějte někoho, ať vás s tím donekonečna otravuje

aa2 Další tip, kvůli němuž budete muset zapojit bližního svého, ale co se dá dělat, jednou vás má rád(a) a vy jste líný budižkničemu, který to bez něj/ní nezvládne. Dejte svému kamarádovi/partnerovi jednoduchý úkol – ať vás se splněním dané činnosti otravuje. Pořád. Každých pět minut. Ať vám píše smsky, ať vám to píše na zeď na Facebooku, ať vám volá a neustále se vyptává. Ono vás to jednou dožere a radši to uděláte, než to pořád poslouchat.

5. Dostaňte se do časového stresu

aa4 Celkem osvědčená metoda v případě, že máte například deadline na dopsání nějaké práce. Když má člověk na něco moc času, tak to prostě odkládá, málokdo umí pracovat opravdu průběžně a po kouskách. Dostaňte se vědomě do časového stresu – nechte si dvě tři hodiny před termínem odevzdání. Je navíc vědecky dokázáno, že mozek pod vlivem stresu funguje mnohem efektivněji.

6. Pozvěte si návštěvu

aa1 Pokud je pro vás tím nesplnitelným úkolem úklid, je to velice jednoduché. Pozvěte si domů návštěvu. Ideálně někoho, kdo není váš nejlepší kamarád a kdo není zvyklý na to vídat vás v pokydaném triku spícího v krabicích od pizzy. Takže třeba tchyni nebo nastávající tchyni. Pud sebezáchovy a strach, abyste ze sebe neudělali debila, vás přiměje se pohnout.


Komentáře

Doporučeno pro vás