6 předmětů, které by se měly okamžitě a střelhbitě začít vyučovat na středních školách – G.cz
Vyhledávání

6 předmětů, které by se měly okamžitě a střelhbitě začít vyučovat na středních školách

Na gymplu jsem se naučila hafo nepodstatných věcí. Naštěstí jsem je vypustila z hlavy, takže mi nezabírají místo a já tak nakoupím ingredience na večeři i bez seznamu na papírku. Každopádně jsou předměty, na které škola úplně zapomněla.

Nikol von Rakonitz
Nikol von Rakonitz 12.6.2014, 21:08

1. Láska páska

Už v období dospívání nám, nebohým puberťáčkům, měl někdo začít brát iluze o lásce. První držkopády a srdceboly by tolik nebolely. Taky si nějaký kantor mohl dát práci s tím vysvětlit dívkám, že chlapcům jde především vždy o zásun a chlapcům by neuškodilo školení v komunikaci s dívkou. Protože „to je v pohodě, nech to bejt" rozhodně v pohodě není a rozhodně by to chlapci neměli nechávat být.  

2. Opravy a fixování

Zvonek nezvoní, mrazák nemrazí a televize netelí. A vy nevíte, co s tím. Hlavně, že znáte chemickou značku benzenu. Epic fail.  

3. Sebeobrana

Hlavně holky by měly projít povinným kurzem, kde by se alespoň naučily kopat násilníky do rozkroku. Možná by pak ubylo případů znásilnění. A přibylo případů domácího násilí.  

4. Finanční gramotnost

Budeme hádat - neumíte ušetřit ani korunu. Stejně jako většina lidí. To je samozřejmě taky chyba školních osnov. Učitelé vám měli sdělit, že když první týden od výplaty utratíte všechny prachy za mejdany, nebudete mít pak zbytek měsíce co jíst.  

5. Halucinoge­nověda

Po marihuaně zkombinované s vodkou jste měli těžkou tachykardii, růžové „lipo" s delfínkem mělo do bonbonku daleko a díky lysohlávkám jste se málem utopili v záchodě. Nebyli jste totiž dostatečně informovaní.  

6. (Ne)bezpečnost na internetu

Do internetového světa jsme se jako mladí a neklidní vrhli úplně po hlavě. Nehledíc napravo nalevo, ohromeni novými možnostmi socializace jsme si psali s kdekým a taky mu posílali kdeco. A trojské koně jsme sbírali jako pokémony. Školo, cos nám to neprovedla!
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články