6 nenápadných scén ze slavných filmů, které bylo extrémně náročné natočit

Natáčení filmu vyžaduje velkou práci. V některých případech i ty nejnenápadnější, nedůležité scény mohou štáb pěkně potrápit. Tady je deset výjevů ze známých snímků, u kterých byste nevěřili, kolik daly práce. A přitom takový blbosti...

1. Soumrak mrtvých

Komediální Soumrak mrtvých režiséra Edgara Wrighta je super. Při natáčení scény, kdy si Shaun (Simon Pegg) serve jmenovku a odhodí ji na umyvadlo, musel herec s kartičkou mrštit skoro třicetkrát, než dopadla tak, jak to režisérovi vyhovovalo.

2. Psycho

Jak dlouho trvalo natočit slavnou sprchovou scénu? 7 dní a 70 pokusů. Perfekcionistovi Hitchcockovi se výkon herečky nezdál dost autentický a dost vyděšený.

3. Impérium vrací úder

Scéna, v níž zraněný Luke bloumá po zasněženém Hothu, byla dost náročná pro Marka Hamilla i štáb. Venku byla totiž taková zima, že zamrzala technika. Natáčelo se to jen kousek od hotelu, protože dál se lidé odmítli vydat a Hamill ve sněhu ušel jen asi čtyři metry.

4. Ave, Caesar!

Channing Tatum má z mládí dobrou taneční průpravu, kvůli šestiminutové taneční scéně v Ave, Caesar! se ale musel speciálně naučit stepovat. Trénoval intenzivně tři měsíce, než se mohla scéna natočit.

5. Rocky

Boxování do kusu masa vypadá možná jako brnkačka, ale pro Sylvestera Stalloneho v Rockym to tak rozhodně nebylo. V mrazáku s mrtvými zvířecími kusy strávil spolu se štábem 14 hodin. Po osmi hodinách se mu rozlomil jeden kloub a posunul se mu doprostřed ruky. Herec ale pokračoval se slovy, že jich má dalších devět. Ok.

6. Scott Pilgrim proti zbytku světa

Aby se Scott mohl setkat s dívkou svých snů, objedná si balíček z Amazonu, pro který Ramona dělá kurýrku. Objednanou věc, na které mu vůbec nesejde, hned po převzetí zahodí do koše za zády. Michael Cera na to potřeboval 33 pokusů, aby se trefil.

7. Barry Lyndon

Kubrickův historický snímek se natáčel za využití přirozeného světla, a to včetně scén odehrávajících se ve světle svíček. Aby to Kubrick zvládl natočit, musel si od NASA půjčit speciálně upravené čočky.

8. Společenstvo prstenu

Když Gandalf a Frodo sedí v kuchyni, vypadá to dost nudně, vytvořit ale tuhle scénu bylo extra náročné. Čaroděj Gandalf musel vypadat oproti Hobitovi výrazně větší a zařídit to pomocí CGI vypadalo moc uměle. A tak Peter Jackson raději použil starý dobrý trik s perspektivou a pohyblivými platformami, což vyžadovalo maximální koordinaci mezi herci a kamerou.

9. Osvícení

Slavná scéna s dveřmi a sekerou stála život celých 60 dveří. Jack Nicholson totiž coby dobrovolný hasič každé rozsekal příliš rychle.

10. Hra o trůny

Závěrem jedna seriálová douška. Ve scéně, kde Melisandra oživuje Jona Sněha, musela herečka Carice van Houten tělo Kita Haringtona otřít asi padesátkrát. Tvůrci tu scénu chtěli mít naprosto perfektní, a tak se rozhodli natočit co nejvíc materiálu, aby pak bylo z čeho vybírat.

A tady 5 tuzemských herců, kteří si zahráli v amerických velkofilmech.


Komentáře

Doporučeno pro vás