6 nejzajímavějších poštovních stanic – G.cz
Vyhledávání

6 nejzajímavějších poštovních stanic

Pošta? V době emailů? Aha.

Václav Rybář
Václav Rybář 29.9.2017, 09:16

Chodíte na poštu neradi? Davy lidí, otravné úřednice, nelidské ceny? Ale co kdybyste museli zdolávat obří vlny, šílené mrazy, hejno žraloků nebo Mount Everest? Hmm, je nám jasné, že radši zas pojedete s dopisem busem do centra.

1. Pošta pro podvodníky

divepost_odd www.oddstufflab.com Podvodních pošt najdeme na světě hned několik. V japonské zátoce Susami je speciální box umístěný deset metrů pod hladinou moře. Během letní sezóny se z něj vybere až 200 dopisů týdně. V havajském Vanuatu mají podvodní poštu dokonce i s úředníkem pouhé tři metry pod hladinou, takže odtud můžete posílat poštu bez potápěčských zkoušek. Jenom musíte na potřebnou dobu zadržet dech.

2. Pošta pro lenochy

supai_post Wiki Commons Arizonská pošta v Supai je hned vedle majestátních vodopádů a jedné z největších turistických atrakcí. Autem se sem ovšem nedostanete. Poštu a další materiál tahají muly z osm mil vzdálené vesničky. Co se odtud nejčastěji posílá? Znavení turisté tu nechávají těžké batohy a posílají je zpátky do vesnice nebo do ještě vzdálenějších hotelů, kam je dopraví právě zmíněné muly.

3. Pošta pro tučňáky

lockroy_oddstufflab www.oddstufflab.com Port Lockroy není jen tak obyčejná alpská bouda. Je totiž na Antarktidě a abyste odsud poslali dopis, musíte to vzít trochu oklikou. To ovšem nezastaví sedmdesát tisíc cestovatelů ze stovky zemí, kteří odtud každoročně pošlou psaní.

4. Pošta pro piráty

florino_oddstuff www.oddstufflab.com Ostrov Floreana na Galapágách funguje jako poštovní stanice od 18. století. Tehdy sem kapitán James Colnett zavlekl dřevěný sud a uložil do něj první zprávy z pevniny. Sud brzy začal fungovat jako zdroj zpráv od různých lodních posádek. Tradice se udržuje dodnes. Kdo tu najde psaní adresované někomu z jeho města či země, má povinnost mu ho doručit. Tak se tam jeďte podívat, třeba tam čeká dopis pro někoho ze sousedů.

5. Pošta pro mořské krysy

boatpost_odd www.oddstufflab.com J. W. Wescott II je jedinou plující poštou na světě. Tahle loď a její předchůdce J. W. Wescott první už víc než století vozí z Michiganu vzkazy posádkám lodí, co míří na otevřené moře. Takže pokud vám někdo ujel před nosem a chcete mu něco vzkázat jinak než mobilem, stačí si pronajmout vodní lyže a chytit Wescotta.

6. Pošta pro horolezce

everestpost_reuters funnypicz.blogspot.com Je to spíš turistická atrakce, ale kdo by nechtěl razítko z Everestu? Malá poštovní stanice se každoročně na jaře staví v některém ze základních táborů Mount Everestu (střídavě na severní a jižní straně, podle počasí). Ani tam nemusíte chodit. Váš dopis sem donesou šerpové, kteří se na něj také vlastnoručně podepíší. To, aby adresát věděl, že jste neměli koule na to se tam vyškrábat.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu