fb pixel 6 nejoblíbenějších dětských profesí. Jak splnit vašemu dítěti jeho profesní sen – G.cz
Vyhledávání

6 nejoblíbenějších dětských profesí. Jak splnit vašemu dítěti jeho profesní sen

Malé děti nechtějí být právníky, manažery nebo oblastními řediteli. Ony mají jiné plány do budoucna.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 2.10.2017, 07:25

I když se nám dospělým mohou dětské profesní sny zdát úsměvné a nereálné, nemusíme je hned zadupat v počátcích. Můžeme děti odmala stimulovat a směrovat k jejich vysněnému povolání.

1. Princezna

To je takové poměrně běžné přání malých holčiček. V dospělosti chtějí být princezny. Za to se není třeba na ně zlobit. Být princezna je tradiční a poctivé povolání. Ne každé se však její přání splní.

Samozřejmě, že v patnácti můžete střelit svou dceru nějakému arabskému šejkovi do harému za dva velbloudy a novou ledničku. Je však otázka, jestli je tohle přesně to, co si představovala.

Provdat dceru za nějakého aristokrata, potažmo rovnou za prince, to je kumšt. To se musíte už hodně ohánět.

Jestliže chce být princezna váš syn, čeká vás velmi dlouhá cesta lemovaná operativní změnou pohlaví a řadou plastických operací. Otázkou pak zůstává, zda si nějaký princ vezme přeoperovaného chlapa.

2. Popelář

Děti z nějakého důvodu touží být popelářem. Těžko říct, co je k tomu vede. Dobrá zpráva pro vás je ta, že v tom případě nemusíte platit vašemu dítěti školy. Na popeláře nepotřebuje ani střední. Po základce vyfasuje vestičku, rukavice a jde makat.

Rovněž příprava na budoucí profesi popeláře není nikterak náročná. Několikrát do týdne vyšlete dítě vynést odpadky. Přihoďte k tomu ještě to, že bude mýt nádobí, luxovat a utírat prach, a v podstatě nemusíte krom vaření a praní doma hnout ani prstem.

3. Kosmonaut

Být kosmonautem je o něco náročnější, než se stát popelářem. V našich podmínkách jen těžko z potomka vychováte kosmonauta, avšak naděje umírá poslední.

Pozvěte si domů na oběd Vladímíra Remka a nějak se s ním domluvte. Šoupněte mu nějaké všimné, ať se za kluka přimluví.

4. Hasič

Chce se váš potomek stát hasičem? Až usne, připravte mu k postýlce kyblík vody a založte mu v pokojíčku požár. Pokud se dítě vzbudí, intuitivně vezme kyblík s vodou a požár uhasí, má nejlepší předpoklady k tomu stát se hasičem. Pokud dítě uhoří, půjdete do vězení.

5. Profesionální sportovec

Tady je potřeba rozlišovat přání dítěte a přání přemotivovaného a přehnaně ambiciózního fotra. Jestliže váš syn hezky maluje, ale vy chcete, aby hrál hokej, protože vy jste přeci hrál tu třetí ligu a měl jste našlápnuto do druhý, nebýt toho zranění, tak to je špatně.

Dítě musí samo chtít být profesionální sportovec. Mějte na paměti, že na sporty, jako jsou hokej, tenis nebo fotbal, je velmi dlouhá fronta. Všichni chtějí být profesionální fotbalista. Jestliže vaše dítě vyloženě nevyniká nějakým obřím talentem, můžete ho šoupnout na sport, kde není tak velká konkurence. Třeba hod podkovou nebo plážové šachy. Přinejhorším je tu vždycky možnost zpřelámat mu páteř a připravovat ho na paralympiádu.

6. Spiderman

Spiderman je poměrně nejisté povolání, ale tak kdo jste, abyste hatili sny vašeho potomka. Kupte mu oblek Spidermana a přilepte své dítě na zeď lepidlem. Nebo ho pověste na lustr.

A TADY máte 12 příšerných vět, kterými děti děsí své rodiče.

Podobné články

Doporučujeme

Další články