fb pixel 6 krát Proč jsme šli na Zlatého Davida 2013 – G.cz
Vyhledávání

6 krát Proč jsme šli na Zlatého Davida 2013

Máme sebedestruktivní sklony. Vyhlášení ankety o nejhorší paskvily české hudební scény jsme si nemohli nechat ujít.

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 13.3.2014, 13:05

Ráda ocituji moderátora včerejší akce Pavla Novotného, člověka neoblíbeného a nenáviděného, který krásně shrnul úděl ankety Zlatého Davida. "My všichni, inteligence národa a lid hudebně znalý, z močůvky vybíráme ta největší hovna české scény a přitom oslavujeme kvalitní hudbu." No, líp by to nikdo vystihnout nemohl.  

Proč č. 1: Nejhorší zpěvák roku

Pamatujeme na minulý ročník a kloučka Lea Beránka, který si šel přebrat cenu za první místo - a protože byl nominován i letos, nehodlali jsme tuhle freak show zameškat. Sice teď sedí na nějakém chladnějším místě, než bylo včerejší Roxy, ale i tak večer sliboval překvapení... Nakonec vyhrál malý mončičák PatCrycheer, nenápadně odkazující na legendární kožichy Leoše Mareše. Někde se začít musí. Leo Beránek byl těsně druhý a kdo ví, třeba v base něco vyplodí na příští ročník.
 

Proč č. 2: Pavel Novotný

pavel n Foto: extra.cz Pavla prý nikdo nemá rád, ale správná freak show potřebuje svého principála. To zvládl na jedničku. Naštěstí neprůstřelná vesta, kterou za celý večer nesundal, nesplnila svůj účel. Chceme ho za moderátora i na příští ročník, ale proboha, ať už nehubne! Ztrácí tak přitažlivost!  

Proč č. 3: Nejhorší zpěvačka + nejhorší video roku

Nejhorší zpěvačkou roku 2013 se stala Marie Pojkarová, česká  královna freakpopu a sousedka Bohuše Matuše, který se (dobrovolně?) podílel na zhovadilosti Láska je nádherná. Zpěv, klip, všechno je tak strašný, až je to skvělý a posluchač padá v křečích hysterického smíchu k zemi. To si zasloužilo svého Davida. A rovnou ve dvou kategoriích.  

Proč č. 4: Živák

Celkem nás zajímalo, co Zlatý David může předvést za živáky. Do včerejška pro nás neznámí The Drain se nejspíš s kytarou a bicími někdy potkali, nejraději bychom je ale příští rok navrhli na nominaci. Od skupiny Radiostars jakýsi anonymní Vondráček usilovně hrál na bicí. Chtě nechtě jsme si vyslechli "Né, pětku né". Byla to přesně ta kapela, která hraje na vašem maturáku a vy netušíte, jak se tam objevili a kdo za to může. Nakonec na pódium přišlo dívčí intelektuální duo z Brna, Čokovoko. Mysleli jsme, že se to zrovna zde nemůže stát, ale zamilovali jsme se. Za tenhle zážitek Zlatému Davidovi děkujeme. A navíc to bylo zadarmo.  

Proč č. 5: Nejhorší kapela

Tou se stala Nightpoison, umělci s photoshopem a milovníci thajských dívek každého věku. Člověk ani neví, co o nich dál říct, tak zoufalá a vykleštěná banda to je.  

Proč č. 6: Průšvih roku

Konečně se budeme bavit o někom, koho všichni známe. Letošním průšvihem se stala počeštělá Nirvana od Lucie Bílé. Smells Like Teen Spirit prostě česky nemáme rádi. Jak to Lucii mohlo vůbec napadnout?!  

Dík, Zlatý Davide...

Bylo krásné se zas jednou pobavit na cizí účet. Zamrzelo nás, že nikdo z vítězných umělců neměl koule na to, aby do Roxy přišel obhajovat své umění a případně si přebrat ocenění. Cena jako cena, ne? Zlatému Davidovi a především Hudebním masakrům dík - zas příští rok!
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články