6 krásných dřevěných hraček, které většinu dětí nechávají chladnými – G.cz
Vyhledávání

6 krásných dřevěných hraček, které většinu dětí nechávají chladnými

Dřevo už asi není pro dítka dost cool. Není to škoda?

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 29.5.2014, 11:00

Když máte v úmyslu potěšit svoje drobátko, jen z velkého sentimentu se v hračkářství ohlédnete po dřevěném zboží. Výběr se pohybuje od dekorativních roztomilých hloupůstek po tahací kačery, dřevěným stavebnicím, autíčkům a vláčkům (poslední uvedené jsou nejvíce oblíbené), které nejvíce zaujmou vaše nejmenší cca do tří, čtyř let - a pak už mohou putovat na půdu. Dřevěné hračky, ač jsou sebehezčí, už prostě moc nefrčí. Je to sladká nostalgie, po které sáhnete leda na Vánoce. Vybrali jsme vám zástupce z našich nejoblíbenějších. Pro jistotu rovnou vynecháváme hudební nástroje, to je kapitola sama o sobě.  

1. Vláčky, dráhy, celé město...

vlak dvedeti.cz Stále k sehnání v mnoha obměnách, stačí se jen pořádně porozhlédnout po větších obchodech s hračkami - do menších prodejen nemá ani smysl chodit (nebo internet, to je na jistotu). Pro malé caparty ideální. Strávíte s nimi celé hodiny skládáním kolejí. Čím větší, tím lepší.  

2. Hlavolamy

puzzleman inhabitots.com Překvapivě ze dřeva nejoblíbenější a jsou jich mraky. Ježek v kleci, jenga, skládačky, pro drobotinu započítáme puzzle a dřevěné provlékací labyrinty. Za nejoriginálnějšího bychom zvolili Puzzlemana. Dřevěný panák v kostce. Legendární záležitost, na kterého často vzpomínáme.  

3. Hromady, hromady aut...

cars dumceskychremesel.cz Auta, motorky, cokoliv na kolech. Pro ty nejmenší v různých barevných kombinacích a třeba i skládací, nebo do detailů vypracované modely, které jsou doslova pastvou pro oči. A je to tak.  

4. 3D skládačky

3D puzzle nezloba.cz Jsou úžasné a zalíbí se nejen drobotině. Seženete prakticky všechno - od zvířat po modely budov a aut. No co, že se jednou postaví, a pak už je s nimi konec. Vypadají naprosto skvěle.  

5. Domky a výbavičky

domek hracky-4kids.cz Úžasná záležitost pro dcerky. Dřevěný domek pro panenky, k tomu ještě přidat výbavu - výrobci si náramně dokáží pohrát s detaily - a máte vyhráno. Dřevěné kuchyňky, domečky, dokonce i malé hrady a zámky, ty se dědí po generacích.  

6. Tahací pitominky

gaga drevenedomecky.cz Kupují se už jen málokdy, je to ale silná nostalgie - pamatujete si i vy na svého tahacího kačera? Dnešní výběr je drtivě rozkošný a překvapivě široký. Kačenky, housenky, tygříci, krokodýli, žabky, pejsci, koníci... Jenže lepší jsou ty varianty, které při pohybu vydávají zvuky. Prostě balzám na duši a chvilková zábava pro mimina. A co se týče zvukolibných hračiček, o těch zas někdy jindy.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články