fb pixel 6 důvodů, proč vyzkoušet cvičení Les Mills – G.cz
Vyhledávání

6 důvodů, proč vyzkoušet cvičení Les Mills

Popularita tohoto původně novozélandského cvičebního programu Les Mills rychle roste i v Česku.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 16.11.2017, 11:36

Cvičení Les Mills propojuje cvičení s hudbou, sází na skupinovou motivaci a je neuvěřitelné pestré. Ale taky…

1. Sedne vám na tělo

Na trénincích Les Mills můžete cvičit s činkami, tančit, boxovat nebo se protahovat. Můžete hubnout, nabírat svaly nebo třeba pracovat na vytrvalosti. Záleží jen na vás, jaký z nabízených programů si vyberete.

„Ideální je lekce mezi sebou kombinovat. Třeba BODYPUMP zaměřený na silovou vytrvalost střídat s BODYATTACK, což je cardio trénink,“ radí Kateřina Kulštrunk, která se Les Mills věnuje přes pět let a v Kladně vede vlastní klub Fit Effect.

2. Nezačne vás nudit

Les Mills nikdy neomrzí. Choreografie tréninkových sestav je totiž řízena globálně a mění se vždy po třech měsících.

„Díky tomu máte možnost naučit se jednotlivé cviky, pochopit jejich smysl a pak už se jen zlepšovat a sledovat vlastní progres. A když už si myslíte, že všechno skvěle zvládáte, choreografie se změní a vy tak čelíte novým výzvám,“ říká Katka.

3. Udrží vás v tempu

Důležitou součástí Les Mills je hudba, která vás udrží v rytmu a tempu. Nenechá vás polevit.

A cvičení vás díky ní bude daleko víc bavit – hlava zapomene na dřinu, kterou zrovna prochází vaše tělo. Díky pečlivě zvolenému tempu je cvičení doslova návykové.

4. Nezničí vám zdraví

Choreografii připravují odborníci na fitness, lékaři, fyzioterapeuti i vědci, kteří tréninky plánují tak, aby byly maximálně efektivní, zábavné a zároveň neměly negativní dopad na zdraví. Lekce navíc vedou zkušení instruktoři, kteří s vámi projdou správnou techniku cvičení a opraví vaše chyby.

„Les Mills zvládnou i začátečníci – instruktor jim totiž v rámci lekce nabídne také jednodušší varianty provedení cviků,“ upozorňuje Katka.

5. Užijete si ho s přáteli

„Na skupinových lekcích je skvělé, že lidé mohou být s přáteli a přitom si dát do těla. Není nic lepšího, protože motivujete jeden druhého, abyste se posunuli ještě dál,“ říká herečka Nina Dobrev, známá ze seriálu Upíří deníky.

6. Hezky se na něj obléknete

Herečka Nina Dobrev je nejen velkou fanynkou Les Mills, ale také tváří značky Reebok, která je jediným autorizovaným dodavatelem oblečení pro tento program.

Ve své Les Mills kolekci propojila inovativní technologie s moderním designem. Prohlédnout si ji můžete ZDE.

Kde se dozvědět víc?

Les Mills International je autorem 16 globálních skupinových tréninkových programů pro dospělé. Každý týden pomáhají milionům lidí nabírat kondici ve více než 19 000 klubech ve 105 zemích světa spolu se 135 000 nadšenými instruktory. Více informací o Les Mills ZDE , ZDE a ZDE.

A TADY s přečtěte, proč je pohyb vždy skvělý nápad.

Podobné články

Doporučujeme

Další články