6 důvodů, proč není zase tak úplně super bydlet v dospělosti s rodiči – G.cz
Vyhledávání

6 důvodů, proč není zase tak úplně super bydlet v dospělosti s rodiči

Každá generace má nějakou specialitku. Ta narozená koncem osmdesátých a začátkem devadesátých, které začíná pomalu táhnout na třicet, má taktéž jednu. Říká se jí mama hotel.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 7.6.2018, 11:50

Ačkoliv jsou to většinou lidé po škole v produktivním věku, nějak se jim z rodného hnízda nechce. Logicky. Mají zde veškerý servis, který jim maminka obstará a většinou i nájem bývá lidový. Mamahotel se týká převážně mladých mužů či ošklivých mladých žen, neboť ty hezké si již dávno rozebrali movití podnikatelé či úspěšní sportovci, kteří si je nastěhovali do svých vil.

Ono se může zdát, že bydlení s rodiči je vlastně paráda, ale tak úplně tak tomu není. Existují důvody, proč bydlet v dospělosti s rodiči jednomu neumožňuje plnohodnotný život.

1. Sex jen když nejsou vaši doma

Sbalit na baru nějakou kost, to je jedna věc, ale když pak přijde na věc, je potřeba si položit základní otázku. Kde? Přitáhnout si jí domů do svého pokojíčku, když vedle v ložnici spí rodiče, to není tak úplně jednoduché, nehledě na to, že když jí řeknete: „Tak pojď ke mně, ale musíme potichu, abychom nevzbudili rodiče“, patrně o vás dotyčná přestane jevit zájem a nechá se sbalit s někým, kdo má svůj byt, nebo alespoň vlastní maringotku.

2. Musíte oznamovat, kdy se vrátíte domů

Pokud bydlíte s rodiči a chystáte se na tah, musíte mamince oznámit, v kolik hodin se hodláte vrátit. Pakliže svou „večerku“ přetáhnete, buď vám maminka volá a ptá se, jak to s vámi vypadá, anebo vám vyčiní, až dorazíte domů. Tak jako tak, vaše matka si vyhrazuje právo na to být informovaná ohledně vašeho příchodu.

3. Rodiče vám začnou lézt na nervy

Ačkoliv máte své rodiče rádi, začíná to u vás doma notně skřípat. Vaše matka vám vyčítá, že máte v pokojíčku bordel a že po sobě nemyjete nádobí. Otec se vás zase každý den ptá, kdy už hodláte vypadnout z jeho domu. Žádná idylka.

4. Můj dům, moje pravidla

Tak úplně nejste pánem svého domova. Sice můžete zadarmo vyžrat půl ledničky, ale zase večer se musíte koukat na Ordinaci v růžové zahradě, jelikož si u ní maminka ráda popláče nebo zanadává na toho zlořáda... (Nevíme, nesledujeme, protože nebydlíme s maminkou. Ale určitě tam nějaký zlořád bude.)

5. Žádné soukromí

„Hele, přišla ti pošta. Otevřela jsem to a máš tam obsílku od policajtů. Co jsi zase proboha udělal?“ Rodiče vám mile rádi nakouknou do soukromí, aby měli přehled, a vy s tím nic neuděláte.

6. Když chcete mazlíčka, musíte se zeptat

Chcete si koupit psa, kočku, opičku, rybičky anebo tapíra? Musíte se zeptat rodičů, jestli můžete. Ono už samo o sobě ptát se skoro ve třiceti rodičů, jestli něco můžete, je dost pokořující, nehledě na to, že vám to rodiče možná ani nedovolí. Ano. Bude vám třicet a vaši rodiče vám zakázali tapíra. Smutné. Samozřejmě, že se můžete vztekat, urazit se a zamknout se u sebe v pokojíčku, ale to je tak celé, co zmůžete.

A tady se podívejte, co se stane, když lidem řeknete, že jsou krásní.

Podobné články

Doporučujeme

Další články