fb pixel 6 důvodů, proč nás teroristický útok v Istanbulu nějak moc nedojímá – G.cz
Vyhledávání

6 důvodů, proč nás teroristický útok v Istanbulu nějak moc nedojímá

Tuto neděli vniknul do nočního klubu Reina v Istanbulu ozbrojený muž a postřílel zde na 39 lidí. Terorista si vběhnul do klubu a začal kolem sebe bezhlavě střílet. Smutné.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 4.1.2017, 07:50

Nicméně to vypadá, že nás tento teroristický útok nějak moc nedojímá. Nikde nejsou vidět hesla typu Je suis Istanbul nebo tak něco. To útoky ve Francii nebo Německu, to bylo pro nás zřejmě větší vzrůšo, ačkoliv tam stejně jako v Istanbulu umírali úplně nevinní lidé.

Jak je to možné?

1. Nemáme rádi Turky

A to už tak nějak historicky. Turkové nám spíš nahánějí strach, než že bychom s nimi dokázali soucítit. Co takový běžný Čech ví o Turcích? Tak maximálně, že mu prodali kebab, že jsou to čmoudi a že jsou to určitě všichni teroristi. S takovou pověstí budeme pro ně těžko truchlit. Sice tam zemřeli i turisté z jiných zemích, ale kromě Belgičana to byli vesměs rovněž čmoudové.

2. Nemáme rádi muslimy

Každý Turek je pro nás automaticky muslim. Soustavné cílené šíření strachu, které trvá již několik let a na kterém si přihřívají polívčičku naši špičkoví demagozi a populisti, v nás vyvolává pocit, že mrtvý muslim, dobrý muslim. V podstatě si to pro sebe zjednodušíme a zjistíme, že je vlastně dobře, že se ten útok stal.

3. V Turecku je pořád nějaký teroristický útok

Nedávno to byl útok před fotbalovým stadionem, před tím tam zase byl pokus o převrat. No, prostě v Turecku se pořád děje něco násilného, při čemž umírají lidi, takže nám přijde, že to je v pořádku. Že si to tak Turci přejí a jdou tomu naproti.

4. Muslimové se zabíjí mezi sebou

Jen ať se tam škorpí a nelezou nám sem do naší báječné Evropy, potažmo do naší malé republiky. Co je nám po tom, že se ty různé pošahané odnože Islámu mezi sebou pořád rubou?

5. Turecko není Evropa ani USA

Prostě se tak nějak nedokážeme ztotožnit s neštěstím, které se stane jinde než v Evropě nebo USA. Ještě bychom snad truchlili pro Austrálii nebo Nový Zéland. Pokud by třeba vyletěla do vzduchu celá Etiopie, tak je nám to jedno. Jsou to přeci Afričani. Podlidi. Neumí tam číst a ani psát. Jsou líní a podobně. Sice tam skoro nikdo z nás nebyl, ale určitě víme, že lidé v Etiopii jsou hloupí, líní netáhla, co jenom nastavují ruku. Těch není škoda.

6. Nás se to netýká

Zatímco při teroristickém útoku v Německu začala hromadná panika, provolávání: „Už je to tady. Už to propuklo!“ a Tomio Okamura vytáhl ze skříně svůj samurajský meč a přední čeští vlastenci a lidé typu „Nejsem rasista, ale…“ začali hromadně nekupovat kebaby a stavět si bunkry ve sklepech, tak při útoku v Turecku nic takového nenastalo. Je to totiž hrozně moc daleko. Až kdesi v tom dalekém Istanbulu.

Navíc v Istanbulu to neudělal žádný ekonomický imigrant, kterého pozvala Merkelová. Jak teroristický čin nespáchá ekonomický imigrant, kterého pozvala Merkelová, nemáme o téma zájem. Tam není tak úplně komu nadávat a důvod vyvolávat strach.

A TADY máte 11 důvodů, proč je Turecko lepším místem k životu než Česko.

Podobné články

Doporučujeme

Další články