fb pixel 6 důvodů, proč jsou firemní vánoční večírky koncentrované zlo! – G.cz
Vyhledávání

6 důvodů, proč jsou firemní vánoční večírky koncentrované zlo!

Únor suchý, ušetříš prachy.

Hoďte si marod a zachraňte se, co můžete!

Veronika Kratochvílová
Veronika Kratochvílová 6.12.2016, 14:00

Každá správná firma musí pro své zaměstnance koncem roku uspořádat parádní vánoční večírek.

Pokud nemáte přátele, známé ani jiný důvod vyrazit do společnosti a ožrat se jak zákon káže, pravděpodobně se pro vás schyluje ke kulturní události roku a je zbytečné, abyste četli dál. Jestli ale patříte k těm, kteří se podobných 'taškařic' účastní jen ze slušnosti nebo z donucení, pravděpodobně nám dáte za pravdu.

1. Nenucená zábava

Musíte být štěstím bez sebe, že můžete trávit další večer s těmi, v jejichž zlozvycích se orientujete lépe než ve vlastním menstruačním kalendáři. Rozhodně si s nimi chcete po pracovní době povídat o tom, jak vás to v práci sere a co si o tom všem myslíte.

2. Zbytečná pravda

Alkohol sbližuje, uvolňuje, ale bohužel taky odstraňuje zábrany, a pokud si nedáte pozor na skladbu svých slov, možná budete ráno hořce litovat. Po Novém roce byste totiž klidně mohli ťukat na dveře pracáku.

3. Osudová sblížení

Pokud vám váš kolega nepřipadá jako úplný idiot, je možné, že po osmi panácích rumu v něm začnete vidět svou životní lásku. Až mu budete vyznávat svou náklonnost, pamatujte na to, že cesta ke kopírce vede vždycky kolem jeho stolu!

4. Plané naděje

Jestli se domníváte, že se vám na vánočním večírku konečně podaří přesvědčit šéfa o zvýšení vašeho platu, že zvládnete kompromitovat svou kolegyni a díky skvěle padnoucím minišatům se dostat na její pozici, pamatujte na to, že kocovina si nevybírá a ráno budete mít opět všichni svou starou známou výchozí pozici.

5. Živé vzpomínky

Zapomeňte na to, že u firemních večírků platí heslo, co si nepamatujete vy, to se nestalo. Váš duckface na nástěnce, narážky od kolegů a povzbudivé pohledy od sekretářky rozhodně nejsou to, s čím byste chtěli po Silvestru přijít do práce.

6. Síla masy

Stát se klaunem večera, poblitou princeznou nebo zoufalcem není totéž jako být nejlepším pracovníkem měsíce. Víte to vy, ví to šéf a ví to celý korporát!

A TOHLE jsou další důvody, proč jsou Vánoce nebezpečné.

Podobné články

Doporučujeme

Další články