6 důvodů, proč bylo vyrůstání v 90. letech tou nejlepší věcí – G.cz
Vyhledávání

6 důvodů, proč bylo vyrůstání v 90. letech tou nejlepší věcí

Byli jste dětmi devadesátek? Tak tohle si určitě pamatujete.

Markéta Lukášková
Markéta Lukášková 27.5.2014, 18:55

1. Nezajímal nás internet a mobily

Kdo zažil dětství nebo mládí v devadesátých letech, pamatuje telefon jako pevnou linku, hledání telefonních čísel ve Zlatých stránkách, vzkazy na záznamníku a první pravěké jednořádkové mobilní telefony, na kterých se dal hrát had, pokud se vám ovšem s rozměrem cihly vůbec někam vešly. Internet byl výstřelkem podivínů a všichni četli teletext. Co jsme vlastně dělali ve volném čase? Četli jsme! Chodili jsme si půjčovat knížky do knihovny a chodili s kamarády ven, pamatujete?  

2. V televizi dávali samé pecky

V telce to jelo, protože nikdo neměl internet a počítač. Ráno Disney, odpoledne seriály jako Pobřežní hlídka, Tarzan, Vražedné pobřeží, Helena a její chlapci, Pevnost Boyard, Tak jde čas a další. Všichni milovali Esmeraldu, včetně těch, co se nad ní ofrňovali. Večer dávali Kufr nebo Šanci, na Nově pořád nějakou estrádu, a kdo měl benevolentní rodiče, směl se dívat na Tele Tele. Snímek obrazovky 2014-05-27 v 13.21.45  

3. Hráli jsme hry

Scházeli jsme se s kamarády u nás nebo u nich doma a hráli jsme hry. Holky řešily barbíny, samozřejmě pravé od Mattela, kluci řešili autodráhy. Venku jsme dokázali lítat celé odpoledne s klíčem na krku, domů jsme šli prostě tehdy, když se setmělo. Nebo na nás máma křikla z okna.  

4. Bravíčko a Tamagoči

Kupovali jsme si časopisy, protože v nich byly plakáty. Lepili jsme si je po zdech a na krku jsme nosili plastové přívěšky s podobiznou našeho idolu. Největší kult bylo Bravíčko, které jsme každý týden netrpělivě vyhlíželi, a pak o přestávkách přelouskávali s kamarády. Tamagoči bylo náš nejlepší kamarád. Po pár týdnech nás přestalo bavit a nechali jsme ho naschvál umřít. Skvělá průprava pro budoucí život. jj  

5. VHS kazety

Všechno se nahrávalo na kazety. Měli jsme na nich všechny zásadní filmy od Rockyho po Hříšňák, všechny pohádky a animáky. Nejvíc jsme se těšili na to, až budeme nemocní, protože se budeme moct celý den koukat na kazety. Taky jsme si je chodili půjčovat do půjčovny a pak přehrávali na ty domácí, což bylo zakázané.  

6. Sbíralo se

Pořád jsme něco sbírali. Samolepky z čokolády Kraš do alba se zvířátky, ruby, pogy, hokejové kartičky, pokémony, hopíky z automatu, jiné samolepky, věci z Kinder vajíčka, přílohy z časopisů, vystřihovánky z Ábíčka... a dělalo nám to ohromnou radost a každé drobné, co jsme od rodičů dostali, jsme do těchto sbírek poctivě investovali.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články