5 zvířat, kvůli kterým se musíte vypravit do Austrálie – G.cz
Vyhledávání

5 zvířat, kvůli kterým se musíte vypravit do Austrálie

Tomáš Marný
Tomáš Marný 5.2.2014, 17:44

5. Pes Dingo

http://www.wikipedia.org Psi Dingo žijí volně na Fraserově ostrově. Velmi rádi se poflakují na pláži a pijí slanou mořskou vodu. Nikdo neví proč.  

4. Vombat

vom wikipedia.org Vombat je nesmírně zaneprázdněn hloubením svých nor, a proto ho ve volné přírodě spatříte jen zřídka. Naštěstí jsou alespoň v každé místní zoo. Pozor, vombati jsou roztomilí, ale ostří!  

3. Tasmánský čert

http://www.wikipedia.org Tasmánského čerta, který vypadá jako zavalitý pes a neustále cení zuby, najdete dnes pouze na Tasmánii. Na australské pevnině vyhynul zhruba ve 14. století a od té doby má namále. Setkání s ním je zážitek na celý život - je akční a hlasitě hýká.  

2. Klokan

http://www.wikipedia.org Klokan je největší australská klasika. Je jich tam tolik, že je nebudete stíhat počítat. Značnou část bohužel uvidíte přejetou na silnicích.  

1. Koala

http://www.wikipedia.org Bezpochyby nejroztomilejší australský exemplář. No řekněte sami - komu by se nelíbilo 20 hodin denně spát a ty zbylé čtyři chroustat eukalyptové listy? Mimochodem, věděli jste, že koaly nepijí vodu? Stačí jim jen ta, která je právě v eukalyptu.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články