5 věcí, co se stanou, až na Prahu o víkendu udeří zima

Je tu prosinec a to kromě Vánoc, Silvestra, stresu a mejdanů znamená taky zimu. Většina světa, která tomu podléhá, to chápe, Českou republiku nevyjímaje. Jen Pražáky to každý rok dokáže totálně vykolejit - a to pořádnou zimu ani neznají. O prvním víkendu tohoto měsíce mají přijít i do hlavního města sněhové přeháňky a teploty pod nulou. Jeho obyvatelé na to budou reagovat následujícími způsoby.

1. Propadnou trudomyslnosti z narušených plánů

Pražáci neponechávají nic náhodě, a tak měla spousta z nich v plánu vyrazit do přecpaných nákupáčů pořizovat dárky. Vědí totiž, že to odteď bude s každým dnem jen horší a horší. V tomhle nelidským počasí se ale přece nedá ani vyjít před dům, vlézt do auta a dojet do Letňan nebo na Zličín, proboha!

2. Zjistí, že nemají co na sebe

Mega průšvih. Většina Pražáků má ve skříni super-trendy ohozy, protože tak se to ve velkých městech prostě nosí. Sněhule a péřovky, které by si při teplotách kolem nuly nejraději oblékli, se mezi cool outfity nepočítají, takže si budou zase muset potupně vytáhnout bundu na lyže.

3. Rozjedou sněhový shitposting ve velkém

Absolutní klasika. Jen co napadne centimetr sněhu, je potřeba ho ze všech stran vyfotit a nahrát to na všechny sociální sítě, na které to lze. Vše je samozřejmě potřeba doplnit řádně sprostým a zoufalým statusem o "bílé břečce" a "zas*aný kose".

4. Budou netrpělivě vyhlížet zámrz drátů

Je to pár let, co v Praze zamrzly dráty, po kterých kloužou tramvaje a na celý jeden den tak zákeřná zima ochromila MHD. Na ulicích byli k vidění naštvaní a agresivní jedinci, ale i tací, kteří se jen točili na místě do kolečka a vůbec nevěděli, co si se sebou počít. Většina učitelů a zaměstnavatelů je ale omluvila, takže se přišlo na to, že se z takového zámrzu dá profitovat. Od té doby se na to všichni v Praze vyloženě těší.

5. Legitimizují svůj alkoholismus

Zima, i když to vlastně žádná zima není, je pro Pražáky strašně stresující. Začnou tedy řádnou jaterní přípravou na svátky a rozjedou pití ve velkém s výmluvou, že aspoň bez svařáku se to snad ani nedá přežít. Ach jo.

A TADY se podívejte, v jakém oblečení vyrazit na Himaláj.


Komentáře

Doporučeno pro vás