5 Vánočních pohádek, které by byly mnohem lepší, kdyby v nich hrála Jiřina Bohdalová – G.cz
Vyhledávání

5 Vánočních pohádek, které by byly mnohem lepší, kdyby v nich hrála Jiřina Bohdalová

Tři oříšky pro Popelku aneb vaříme s Jiřinou
Zdroj: www.pohadkar.cz

Skutečně, existují i pohádky, ve kterých nehrála Jiřina Bohdalová.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 21.12.2016, 10:47

Pohádkový maraton, který nás za pár dnů čeká v televizi, by byl mnohem zajímavější, pokud by ve všech pohádkách byla Bohdalka. Člověk se dívá na pohádku a celou dobu si říká, že tomu něco chybí. Tím něčím je Jiřina Bohdalová. Jak by vypadaly ty nejprofláknutější pohádky, kdyby v nich Jiřina hrála?

1. Tři oříšky pro Popelku

Nejvíc vánoční pohádka ze všech pohádek a nehraje tam Bohdalová? V roli princezny by asi příliš nepřesvědčila, ale mohla si střihnout třeba macechu Popelky. Nebo královnu. A nebo ji mohli přidělit nějakou novou postavu. Nějakou moudrou stařenu, která by tam jenom chodila a všem radila. Byla by tam sice navíc, ale byla by tam. A nebo by tam mohla něco uvařit. Něco jako Tři oříšky pro Popelku aneb vaříme s Jiřinou.

2. Princezna ze Mlejna

Této pohádce se rovněž určitě nevyhneme. Jiřina by jistě přispěla svým Troškou do mlejna a pohádku oživila. Postava moudré stařeny tam vyloženě chybí. Stačila by i vedlejší postava. Třeba jenom kolemjdoucí moudrá stařena. Ani by nic nemusela říkat. Jenom by tam prošla. To by hned měl člověk pocit, že to je pohádka se vším všudy.

3. Obušku z pytle ven

Ideální role hostinského. Koukat se, jak Jiřina Bohdalová dostává obuškem po čuni, to by hnedle oživilo tu nudu vánoční televizní zábavy. Určitě by se vyplatila pro Jiřinu dvojrole. Jednak samozřejmě zlá hostinská, ale rovněž role moudré stařeny, která by se tam mihla.

4. Šílené smutná princezna

Otázka je, zda by jeden národní poklad (Jiřina Bohdalová) nahradil další národní poklad (Helenu Vondráčkovou) v hlavní roli. Šíleně smutná Bohdalová by byla jistě zajímavá. Na druhou stranu by bylo asi těžko uvěřitelné, že by Václav Neckář v zajetí lásky maloval po stěně vězení srdíčka a zpíval: „Miluju a maluju“, kvůli Bohdalce.

Zde by bylo asi lepší, kdyby Jiřina Bohdalová ztvárnila ve film roli moudré stařeny. To k ní sedí mnohem víc.

5. Mrazík

V mrazíku zoufale chybí postava moudré stařeny. Těžko říct, jak by se tehdá Jiřina dostala do zahraničního filmu, ale jistě by s tím problém neměla.

A TADY máte sedm důkazů, že pohádkové postavy z Vánočních pohádek porušují zákony ČR

Podobné články

Doporučujeme

Další články