5 trapností, které souvisejí s každou českou dovolenou v zahraničí – G.cz
Vyhledávání

5 trapností, které souvisejí s každou českou dovolenou v zahraničí

Léto začíná, a to znamená mimo jiné následující - zahraniční dovolenou. Pokud nechcete mít na čele nálepku „Jsem Čech“, vynechte ze svých návyků tyto věci.

Kristýna Jakubcová 30.6.2018, 07:50

Češi na dovolené, to je pojem sám o sobě. Stejně tak jako my bezpečně poznáme Rusy, Italy nebo Američany, ve světě oni bezpečně poznají nás. A co za to může? Které vlastnosti jsou pro nás Čechy tak typické?

1. Tleskání v letadle

Tohle se netýká jen nás, ale vzhledem k tomu, že se většina světa už jakž takž shodla na tom, že je to trapárna, cizinci od toho pomalu upouštějí. My ale ne.

2. Zavařené jídlo s sebou

Pokud nejedete na all inclusive, kde vyžerete celý raut jen proto, aby tam nic nezbylo, rozhodně si nezapomenete zabalit nějakou tu zavařovačku s guláškem. Co by to bylo za dovču u moře bez guláše.

3. Osušky na lehátkách

Jak si lépe zarezervovat ty nejlepší flíčky než tak, že vstanu v 5 ráno a poletím na pláž nebo k bazénu zabrat lehátka? Ono je totiž asi moc složité tu osušku odhodit.

4. Přepočítávání ceny

Není možné jet si dovolenou užít a na chvíli zapomenout na to, že takhle drahé pivo bych si v Čechách nedal, nebo že požadovaná cena za výlet je opravdovou zlodějnou. Holt čecháčství v sobě nezapřeme.

5. Bez piva ani ránu

Češi a pivo žijí v neoddělitelné symbioze, která se nepřerušuje ani na dovolené. Hned poté, co vylezeme z letadla nebo auta, se místo po moři ptáme po pivu. Směšné, nemyslíte? Radši ani nepřipomínáme ty zabalené Plzně, co s sebou táhneme z domova pro sichr.

A tady ještě ultimátní seznam 82 věcí, které si musíte sbalit na dovolenou u moře.

Podobné články

Doporučujeme

Další články