fb pixel 5 totálně debilních seriálů, které v pubertě sjížděly všechny děti 90. let – G.cz
Vyhledávání

5 totálně debilních seriálů, které v pubertě sjížděly všechny děti 90. let

Buffy, přemožitelka upírů byla jak dělaná pro všechny, kteří měli rádi fantasy, ale zároveň hodlali zůstat cool. Dvě ukecané ženské v idylickém světě žijí záviděníhodný život, to jsou Gilmorky. Až příliš pozdě nám došlo, jak nereálné a otravné vlastně jsou. Dawsonův svět, akorát po francouzsku. Škola života se stavěla střízlivěji k sexu dospívajících, což bylo příjemné. Věřte nevěřte, pozůstatek základky, který nám i v pubertě udržoval víru v nadpřirozeno. + DALŠÍ 1 FOTKA

Pokud je vám právě kolem pětadvaceti, pak jste se narodili začátkem devadesátých let a sladké dospívání jste prožívali těsně po začátku nového milénia. Nás se to týká, a tak jsme zavzpomínali na takové ty seriály, na které jsme se dívali vždy po příchodu ze školy. Už to nebylo pro děti, ale ani nešlo o žádnou Quality TV, a v tom věku nás do jisté míry formovaly (a možná proto naše generace vypadá tak, jak vypadá). Sjížděli jste tyhle pořady také?

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 5.4.2018, 12:47

1. Gilmorova děvčata

Seriál o ukecané matce a ještě ukecanější dceři, které žijí v malebném městečku a prožívají v podstatě idylické životy. Všichni je milují, všichni je obdivují, vše se jim daří. Kvůli tomuhle pořadu se snad každá zařekla, že dítě musí mít do třiceti, aby byla taky taková cool mladá matka jako Lorelai. Když v roce 2017 vznikly čtyři nové díly, najednou si všichni fanoušci uvědomili, jak hrozně otravné a nereálné dvě hlavní hrdinky vlastně byly. Tvrdé prozření.

2. Buffy, přemožitelka upírů

Víme, že do českých televizí všechno přišlo tak trochu později, a to včetně Buffy, přemožitelky upírů. I tak to ale byla výborná věc pro každého, kdo měl rád fantasy, ale nechtěl skončit s hlavou v záchodě kvůli tomu, že by to spolužákům na rovinu přiznal. Buffy nabízela dostatečně trendy mix nadpřirozena a normálního seriálu pro teenagery.

3. Dawsonův svět

Ukázkový příklad toho, jak to vypadá, když béčkoví herci přes dvacet hrají o dekádu mladší studenty. Nevěříte jim vůbec nic, jejich vztahy, moudra, co jim padají z úst, dospělí jsou v takovém pořadu zcela neschopní a všechno tak nějak dobře dopadne. Ale milujete to. Právě v pořadech, jako je Dawsonův svět, leží naše dementní představy o tom, jak funguje svět. Kéž by celá tahle věc shořela v pekle! Ale předtím bychom si ji ještě párkrát pustili...

4. Škola života

Dawsonův svět, akorát že z Francie. Tenhle skvost se pár let objevoval na Nově. Bylo to celkem zábavné, zápletky byly trochu chytřejší a hlavně se tvůrci k sexu dospívajících stavěli trochu střízlivěji než jejich američtí kolegové. Tohle nám utkvělo v paměti dodnes.

5. Věřte nevěřte

Taková ta věc, kterou jsme sledovali už jako malí, někteří z nás museli tajně, a zůstala nám ještě dalších pár let, abychom se k ní v dospělosti vraceli v prokrastinačních chvílích a z recese. Některé příběhy nás traumatizovaly, jiné byly stupidní. Každopádně díky Věřte nevěřte se nám ani po překonání dětského věku ze života úplně nevytratila víra v nadpřirozeno. A to je fajn.

A tady 10 detektivních seriálů, co jsme sjížděli ještě v devadesátkách.

Podobné články

Doporučujeme

Další články