5 tipů, jak se vyhnout vánočnímu šílenství a zachovat si zdravý rozum – G.cz
Vyhledávání

5 tipů, jak se vyhnout vánočnímu šílenství a zachovat si zdravý rozum

Předvánoční atmosféra nutí lidi dělat zvláštní věci. Nehezké věci. Zlé věci.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 5.12.2016, 09:30

My všichni jsme soustavně masírováni všudypřítomným vánočním pozlátkem, které se snaží přeměnit nás ve vánoční fanatiky, co budou od rána do večera freneticky vyřvávat koledy, kupovat nepříčetně miliony dárků a od rána do noci péct cukroví.

Ne každý však podlehne tomu vánočnímu šílenství a marastu. Někdo odolá. I vy můžete odolat. Stačí dodržet několik zásad.

1. Nemít děti

Předvánočnímu šílenství se lépe odolává, když nemáte děti. Přeci jenom s dětmi to nejde. Děti jsou z Vánoc jako jaté. Vánoce jsou přesně pro ně. Všude hezká kýčovitá výzdoba, která bliká, v televizi dávají pohádky a hlavně dostanou dárky. Upřít dítěti Vánoce, to je něco, za co půjdete do peklíčka. S dětmi se Vánocům nevyhnete. Bez dětí to možná zvládnete.

2. Buďte praktikující muslim, co to bere vážně

Mohamed praví: „Kdo napodobuje nemuslimy v jejich zvyklostech, stává se jedním z nich.“ Coby praktikující muslim proto nesmíte napodobovat zvyklosti nemuslimů. Žádný stromeček. Žádné lití olova. Žádné dárky. Hezky se odpalte v metru nebo obchoďáku.

Jestli se vám nechce prožít mučednickou smrt, tak můžete třeba polít kyselinou některou z vašich manželek anebo lámat v kole Martina Konvičku. Lámání Konvičky v kole. Z toho by mohla být hezká vánoční tradice. Přemýšlejte o tom.

3. Ojeďte pryč

Abyste se vyhnuli všudypřítomné vánoční náladě, musíte odsud zmizet. Ne ale do Vídně, na vánoční trhy. To si moc nepomůžete. Musíte někam do tropů, kde to s Vánocemi nemá moc společného. V Sýrii rovněž moc té vánoční pohody nenajdete.

4. Zamkněte se doma a do ledna nevycházejte

Musíte se naprosto izolovat od okolního světa. Žádná televize a internet jen omezeně. Jedině tak tomu uniknete. Jakmile totiž vkročíte ven na ulici, ihned na vás dýchne ta vánoční atmosféra. Tam venku před tím není úniku.

5. Buďte solitér bez přátel a rodiny

Jestliže žijete sami, nemáte přátele ani rodinu, nějaké Vánoce vám můžou být ukradené. Ani ta nejrafinovanější vánoční reklama či koleda vás nedostane. Na Štědrý den si ohřejete pizzu, nalejete si trochu vína, postavíte se na židličku, zavěšený špagát za trám u stropu si obmotáte kolem krku, podkopnete židličku a už se houpete. Na vás jsou nějaké ty Vánoce krátké. Vy jste se totiž oběsili, protože váš život byl na hovno.

A TADY máte 15 pestrobarevných vzpomínek na Vánoce za totáče.

Podobné články

Doporučujeme

Další články