5 superhrdinů od Marvela, kteří by si zasloužili vlastní film

Obrázek uživatele Martin Miko
26.6.2017, 07:06

Během posledních let komiksový gigant Marvel vzkvétá neuvěřitelných tempem. Důkazem je stále více filmů a seriálů, které vznikají pod hlavičkou Marvelu jako jednoho z dominantních hráčů v oblasti zábavy s miliardovými obraty. Bohužel je tu ale problém s tím, že se točí snímky se stejnými superhrdiny, kteří začínají stárnout. Důkazem je Robert Downey Jr. v roli Iron Mana, který se podle plánů studia Marvel objeví do roku 2018 na na plátně v kovovém brnění po osmé. Nemělo by se však zapomínat na desítky dalších superhrdinů, na které má Marvel Entertainment výhradní práva.

1) Hercules

V 60. letech použil Marvel Comics postavu Herkula z řecké mytologie jako postavu svých komiksů. Později se stal členem Avengers a byl tak druhou mytologickou postavou, která se dostala do tohoto superhrdinského týmu. V USA vycházejí komiksy o Herculovi pravidelně od roku 1964 až do současnosti. Co se týče schopností, disponuje nadlidskou silou a nadpřirozenou rychlostí. Jeho zbraní je adamantinový palcát, který se může rovnat i Thorovu kladivu.

2) Moon Knight

Civilním jménem Marc Spector je bývalý boxer v těžké váze a nájemný žoldák. Během žoldácké mise v Egyptě je poražen zápornými hrdiny. Starověcí Egypťané naleznou mrtvého Spectora a dopraví ho do chrámu, kde mu socha boha Khonshu dá druhou šanci na život. Nastává vzkříšení, obléká si božský měsíční plášť a vyráží na pomstu. Tak vzniká Moon Knight.

Tento komiksový hrdina je odborníkem na bojové umění a ovládá spoustu zbraní. Jeho plášť zároveň funguje jako štít ve tvaru dorůstajícího měsíce. Dle komiksu existuje několik variant podob Moon Knighta a fanoušci často diskutují o tom, jak by ho v případě zfilmování měli tvůrci ztvárnit.

3) Nova

Nova je fiktivní superhrdina z dílny Marvel Comics, který přišel na svět na konci 70. let. Postava se v komiksových knihách proslavila díky své vlastní sérii příběhů a později jako podpůrná postava v komiksech ze série „The New Warriors“. Nova je členem mezigalaktické policejní hlídky, která dohlíží na pořádek ve vesmíru. Disponuje nadlidskou silou, schopností létat a nezranitelností. Jeho uniforma obsahuje spoustu vychytávek, které mu pomáhají v boji. Ve své helmě má zabudované telekomunikační zařízení nebo objektiv s nočním viděním.

4) Machine Man

Jedná se o produkt tajného vládního projektu, který měl fungovat jako vysoce sofistikovaná kybernetická zbraň. Jeden z robotů s označením X-51 nabyl přesvědčení, že může myslet jako člověk, jelikož ho jeden z vědců, doktor Stack, vzal do svého domu a naprogramoval ho jako svého vlastního syna. Poté se na celé sérii těchto robotů objevila vada. Dr. Stack však X-51 zachránil, ale bohužel během odstraňování autodestrukčního zařízení z Machine Mana po výbuchu zemřel. Tento superhrdina disponuje kůží ze slitiny titanu a je schopen unést až 2 tuny. Navíc má natahovací končetiny do délky až 30 metrů.

5) Molten-Man

Po nehodě v laboratoři je vědec Max Raxton polit nově vyvinutým druhem tekutého kovu, který mu propůjčil nadpřirozené schopnosti, díky kterým získal nadpřirozenou sílu a odolnost vůči kulkám. Opit nečekaně získanou nadpozemskou mocí se proto vydá na dráhu zločinu – vykrádá banky a bojuje se superhrdiny. Po dopadení se dostává do vězení, kde přehodnocuje svou životní situaci a obrací se na stranu dobra.

A zde je článek o tom jak by Pán prstenů vypadal, kdyby byl napsán dnes.


Komentáře