5 rozdílů mezi německými a českými fanoušky – G.cz
Vyhledávání

5 rozdílů mezi německými a českými fanoušky

Bayern Mnichov to měl včera s Realem Madrid abnormálně složité a po zásluze schytal debakl. O to překvapivější je vidět, jak se při takových zápasech svého týmu chovají němečtí fanoušci.

Jarek Přichystal
Jarek Přichystal 30.4.2014, 17:45

1. Mejdan

1-iluvbayern.tumblr.com iluvbayern.tumblr.com Značná část fanoušků nepřijde k Allianz Areně až pár desítek minut před zápasem, ale hromadí se tu už od předchozího večera. Přinesou si grily, židličky, spacáky, přístřešky, basy Heinekenů a na prostranství před pokladnami si udělají mejdan. Před zápasem vše uklidí, stoupnou si do fronty a jdou fandit. Mimochodem, sbírat v okolí stadionu Bayernu prázdné lahve musí být výnosnější, než působit ve vrcholném managementu bavorského BMW...  

2. Disciplína

2-rnw.nl rnw.nl Že jsou Němci disciplinovaní, to se ví. Že jsou ale disciplinovaní i naprosto nalití, to je příjemné překvapení! Ve frontě u vstupu na stadion tak usrkávají ze své lahve a bez hnutí čekají, až na ně přijde řada... Žádné opilecké vyřvávání, žádné hroty.  

3. Fandění

3-choreo-tz.de tz.de Když se hraje, tak se fandí! Pyrotechnika, bučení na soupeře a sprosté nadávky, to tady neexistuje. Pravda, protože na stadionu se točí už jen nealkoholické pivo, míra alkoholického opojení klesá, je však nahrazována davovým faktorem. A světe div se, dav se chová slušně a fandí a zpívá. Pokud přijde na řadu choreo, bez debat se ho účastní úplně všichni. Přišli se přece bavit a ne si sednout a zapškle nadávat na svět a rozhodčí jako třeba u nás v Edenu.  

4. Smutek

4-windsorstar.com windsorstar.com Stane-li se to, co včera s Realem Madrid, tedy tři góly v domácí síti za půl hodiny, zakroutí mnichovský fanda několikrát hlavou a fandí dál. Nenadává, protože je dostatečně znalý a sebekritický, aby poznal, že soupeř je prostě lepší. Zároveň v ten okamžik ví, že musí svému týmu i nadále vyjadřovat neutuchající podporu.  

5. Loučení

5-tz.de tz.de I po prohraném zápase je potřeba se s týmem svého bavorského srdce rozloučit. V Mnichově to vědí a zazpívají tedy svým poraženým chorál, zatleskají jim, a pak se v klidu odeberou ke svým vozům, aby si v hodinových kolonách na výjezdech z parkoviště mohli klást existenciální otázky nad smyslem fotbalového života.  

A jak je to u nás?

banik-youtube.com youtube.com Pár holých hlav se před utkáním popere, ti, co jsou posléze schopni, se ožerou do němoty, jdou do kotle dělat bordel, odpalovat dělbuchy a hučet na černé hráče soupeře, aby po prohraném zápase mohli cestou domů v záchvatech opileckého vzteku demolovat vše, co jim přijde do cesty. Máme se ještě hodně co učit!
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články