fb pixel 5 potěšení pro tělo i duši, které si můžete dopřát jedině v severoněmeckých Brémách – G.cz
Vyhledávání

5 potěšení pro tělo i duši, které si můžete dopřát jedině v severoněmeckých Brémách

Brémská parta.
Zdroj: www.tripadvisor.com

Nejmenší spolková země Německa a dvanáct set let staré hanzovní město na řece Veseře láká nejen k historickému exkurzu, ale i k zcela nevšedním zážitkům.

Carrie Bradshitt
Carrie Bradshitt 7.12.2015, 09:50

Pokud máte dojem, že už vás v sousedním Německu vůbec nic nepřekvapí, vydejte se na sever. Romantické Brémy ukrývají mnohem víc požitků, než si umíte představit.

1. Život u řeky

Tepnou Brém je řeka Vesera, takže není divu, že promenáda Schlachte se nejen v létě stává společenským centrem města. Narazíte tu na bezpočet podniků vybízejících k odpočinku u kávy nebo dobrého piva. Přímo ze Schlachte se můžete vydat na okružní plavbu na jedné z místních lodí. Akčnější jedinci nepohrdnou ani lodním výletem do Bremerhavenu, brémské výspy na břehu Severního moře.

2. Rozkoš bez rizika

V Brémách sídlí vyhlášená továrna na erotické pomůcky Fun Factory, která se zaměřuje nejen na funkčnost, ale hlavně na design svých produktů. O vibrátorech, dildech a venušiných kuličkách tu proto lidé mluví víc než o všedních trablech se svými partnery. Na vzniku všech produktů se podílí celý tým designérů, techniků, dělníků, ale i marketingových expertů, copywriterů a dobrovolníků, kteří je v průběhu s nadšením testují a pomáhají je tak dovést k dokonalosti. Vy se s brémskými produkty můžete blíže seznámit i u nás v Praze, konkrétně v butiku Intimity sídlícím v Benediktské ulici. Příjemné prostředí vás uvolní a vyškolený personál s čímkoliv poradí. Ti stydlivější nechť navštíví internetový obchod www.honitka.cz, výběr je široký a doručení zcela diskrétní.

3. Oživlá pohádka

Každé německé dítě i vzdělanější český dospělák dobře ví, že pod označením „brémští muzikanti“ se ukrývají hlavní hrdinové středověké pohádky, kterou v 19. století oživili bratři Grimmové. Vysloužilí braši oslík, pes, kočka a kohout se vydali do svobodného hanzovního města, aby si vydělali hraním a zpíváním na ulici. Jenže sem nikdy nedorazili, protože se usídlili v loupežnickém domku. Přesto je tahle povedená čtveřice vyobrazena téměř v každé ulici. Nejznámější je asi bronzové sousoší na rohu radnice, o kterém se traduje, že kdo se dotkne oslíkových nohou, přinese mu to štěstí.

4. (Ne)vinná tradice

O brémské radnici postavené na počátku 15. století se mluví jako o jedné z nejkrásnějších budov v Německu. Připomíná doby šlechetných rytířů, sličných princezen a hlavně dobrého vína. Právě hluboko pod radnicí se totiž rozprostírají 600 let staré vinné sklepy ukrývající nejstarší německé sudové víno. Rüdesheimer ročník 1653 smí však koštovat pouze místní sklepmistr brémský starosta.

5. Nenapodobitelné retro

Každou sobotu od 8 do 14 hodin se na vezerské promenádě koná bleší trh s nejrůznějšími starožitnostmi a sběratelskými kousky – ideální příležitost přivézt si z Brém originální suvenýr. Rozhodně si je nenechte ujít. Budete nadšení z množství věcí, o kterých jste neměli ani ponětí!

Kdyby vás Brémy zaujaly, TADY sedozvíte, jak se nám líbilo v tamní továrně na vibrátory.

Podobné články

Doporučujeme

Další články