5 nejzajímavějších bydlení v letadlech – G.cz
Vyhledávání

5 nejzajímavějších bydlení v letadlech

Mnozí z nás berou dopravu letadlem jako nutné zlo - doletět a rychle ven! Někteří ale naopak bydlení v letadlech vyhledávají. Kam se vydat?

Tomáš Marný
Tomáš Marný 27.4.2014, 21:34

1. Kostarika - Boeing 727 - www.costaverde.com

01-airplane-hotel-amusingplanet.com amusingplanet.com 01-costaverde2-quieropuroviajar.com quieropuroviajar.com 01-Hotel-Costa-Verde-Boeing-727-Fuselage-Home-Manuel-Antonion-Costa-Rica-travelfreak.com travelfreak.com V kostarickém Národním parku Manuela Antonia je součástí hotelu Costa Verde zrekonstruovaný Boeing 727, který byl vyroben už v roce 1965. V prostorném apartmánu najdete dvě ložnice, kuchyni, jídelnu a na zbytcích křídel po stranách letounu dva balkóny. To vše od 250 dolarů za noc.  

2. Nizozemí - Iljušin Il-18 - www.hotelsuites.nl

02-315647201teuge-windex.net windex.net 02-vliegtuigsuite-hotelkamerveiling-blog.nl hotelkamerveiling-blog.nl 02-bijz1889_7-hotelsuites.nl hotelsuites.nl 02-1157753219-holidaycheck.com holidaycheck.com Jestli chcete zavzpomínat na doby, kdy ještě existovala Německá demokratická republika, rozhodně vás bude bavit přespat ve starém Iljušinu Il-18 z roku 1960. Čtyřicetimetrové letadlo, které bylo původně součástí vládní letky, bylo přestavěno na dekadentní apartmá pro dvě osoby, ve kterém nechybí vířivka, sauna, minibar, televize a další zařízení, takže se budete cítit ještě lépe než ve First Class. A za pouhých 350 euro pro dva.  

3. Švédsko - Boeing 747 - www.jumbostay.com

03-21578-industryleadersmagazine.com industryleadersmagazine.com 03-Jumbo-Stay-viziteazalumea.ro viziteazalumea.ro Přímo u hlavního Stockholmském letišti Arlanda stojí Jumbo, které je přestavěné na hostel. Pokud se chcete vyhnout společným koupelnám a záchodům s ostatními spolunoclažníky, máte jedinou možnost - apartmá přímo v pilotní kabině! A to je dost cool samo o sobě, ne? Za noc mezi kniply tu zaplatíte zhruba 190 euro.  

4. Nový Zéland - Bristol Freighter - www.woodlynpark.co.nz

04-uniqhotels.com uniqhotels.com Prý to bylo jedno z posledních spojeneckých letadel, které opustilo Vietnam. V Bristolu z padesátých let se ubytuje maximálně osm lidí, a to ve dvou nezávislých jednotkách. Pokud ale chcete bydlet v polovině s kokpitem, tak si vždy radši pospěšte a připravte si 195 novozélandských dolarů. Bydlení v ocasu přijde na 180...  

5. Velká Británie - moderní replika kabiny - www.yotel.com

05-YOTEL_Airports_Premcorridor-yotel.com yotel.com 05-YOTEL_Airports_Standardcabin-yotel.com yotel.com 05-YOTEL_airports_premiumdesk-yotel.com yotel.com U letiště Gatwick nedaleko Londýna nenajdete sice žádný hotel, který by zvenku připomínal letadlo, ale zevnitř je Yotel, jako by letadlu z oka vypadl. Jednotlivé pokoje jsou ve stylu byznys jetů, všude samozřejmě wifi a dokonce si můžete přivolávat stewardy stejným tlačítkem jako v klasickém aeroplánu. Na noc si připravte 94 liber.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články