fb pixel 5 nejlepších důvodů, proč užívat kolagen na vlasy – G.cz
Vyhledávání

5 nejlepších důvodů, proč užívat kolagen na vlasy

Zdroj: inca collagen

Kolagen je v našem těle nezastupitelnou bílkovinou. Bez něho bychom neměli kůži, nejrůznější tkáně a celkově pohybový aparát. Jde o pojivo buněk, které zajišťuje pružnost měkkých a pevných tkání – ale kromě toho má vliv i na vše, co roste z kůže: na vlasy, nehty, řasy i obočí.

Komerční sdělení 31.1.2022, 13:15

Proč tomu tak je? Kvalita vlasů závisí jednak na dodaných živinách, ale také na tom, v jakém stavu se nachází kůže. Strukturu kůže tvoří kolagen, a to až 70-80 % jejího objemu. Pokud kolagen chybí, projeví se to i na vlasech. Právě proto i odborníci doporučují v určitém věku – kolem třicítky – začít si kolagen doplňovat pomocí výživových doplňků. Dermatoložka MUDr. Jana Molčanová z kliniky Medoderm vysvětluje: Vlasy a nehty vznikají ze stejného embryonálního základu, a proto je jejich kvalita často ovlivněna stejnými faktory, jako jsou např. hladina hormonů, dostatek vitamínů a železa. Ze své praxe mohu potvrdit, že pravidelný přísun kolagenu zlepšuje pevnost nehtové ploténky, zmírňuje štěpení nehtů a lámavost vlasů.“

Háček spočívá v nalezení skutečně kvalitního kolagenu. Jedná se zde zejména o způsob výroby takového doplňku. Kolagen získáváme ze živočišných zdrojů a musí se štěpit na malé fragmenty, které lidské tělo dokáže zpracovat. Aby je využilo, měly by mít zachovanou strukturu trojzávitnice, která jim zaručuje bioaktivitu. Štěpení proto musí probíhat za studena a velmi citlivě, aby se výsledné fragmenty neznehodnotily. Navíc by měl být kolagen čistý, bez příchutí a aroma, které by mohly narušit tuto živou strukturu fragmentů.

Česká značka Inca Collagen pro výrobu svého kolagenového doplňku zvolila enzymatickou hydrolýzu, která je velmi jemná. Při tomto procesu vznikají bioaktivní kolagenové fragmenty. Využívá přitom kolagen z mořských ryb, který bývá považován za nejčistší zdroj přírodního kolagenu vůbec. Inca Collagen je 100% čistý bioaktivní mořský kolagen v práškové formě. Jelikož neobsahuje žádné přídatné látky, garantuje maximální účinek pro celé tělo včetně vlasů.

A následujících výsledků se dočkáte při dlouhodobém užívání. Zde jsou důvody, pro které se vyplatí s Inca Collagen začít:

1. Pomáhá zastavit vypadávání vlasů.

Posiluje vlasové folikuly, které se nacházejí v kůži, regeneruje je, čímž dokáže normalizovat vlasový cyklus a zastavit nadměrné padání vlasů.

2. Podporuje tvorbu nových vlasů.

Díky regeneraci vlasových kořínků dokáže nastartovat ty, které kvůli nedostatku živin byly neaktivní. Vlasů začne růst víc a budou se postupně zahušťovat.

3. Zlepšuje elasticitu a lesk vlasů.

Suché a lámavé vlasy jsou často důsledkem nerovnováhy mazových žláz. Kolagen se stará o správnou funkci tkání a žláz ve vrstvě pokožky zvané dermis. Díky tomu pomáhá vlasy udržovat optimálně hydratované, lesklé a vyživené.

4. Pomáhá vlasy zpevnit a zahustit.

Nejenže podporuje činnost vlasových folikulů, a tím pádem růst vlasů, ale přispívá k tvorbě silnějšího keratinu, vlasy jsou pak pevnější a mnohem méně se lámou a třepí.

5. Kolagen pomáhá chránit vlasy před vnějšími vlivy.

Kvalita vlasů se zhoršuje vlivem faktorů, jako je smog a znečištění vzduchu a také působením UV záření ze slunce. Po doplnění kolagenu tělo lépe regeneruje buňky v kůži, a tak díky němu i vlasy mohou lépe zvládat zátěž.

Přesvědčilo se o tom již více než 200 tisíc zákazníků Inca Collagen. Podívejte se, jaký má tento kolagen na vlasy recenze: „Rostou mi rychleji vlasy i nehty a cítím, že se mi zpevnilo bolavé koleno,“​​​​​​​ hodnotí basketbalistka Klára Křivánková.

Vyzkoušíte Inca Collagen na vlasy? Za 6 let se stal jedničkou na českém i slovenském trhu a vyhrává i v nezávislých hodnoceních. Dopřejte vlasům tříměsíční kúru a rozdíl vás okouzlí.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články