5 nejčastějších urážek od dementních xenofobů v diskuzích – G.cz
Vyhledávání

5 nejčastějších urážek od dementních xenofobů v diskuzích

Známe je všichni, primitivní, rasističtí, homofobní tvorové s IQ dosahující zhruba poloviny jejich váhy v kilogramech. Jak rádi označují své protivníky v diskuzích?

Vojtěch Libich
Vojtěch Libich 12.10.2014, 14:00

Ano, jak už bylo stokrát řečeno – účastnit se internetové diskuze je jako účastnit se paralympiády: i když vyhrajete, pořád jste retardovaní.

Ale občas prostě nejde odolat. Listujete po ránu facebookem a vaší pozornost upoutá hutná diskuze. A skoro v každé se objeví jeden z těchhle bezmozků fanaticky hájící svoje ultra konzervativní a xenofobní názory. Zapojíte se. A dřív nebo později to přijde – nedostatek argumentů, mozkovna se přehřívá, debil se doma za počítačem potí a nechápe, co se děje a proto celou věc vyřeší jako chlap – urážkou.

Většina z nás už je asi na tyto diskutéry zvyklá. Ale občas to prostě vytočí každého. I z toho důvodu nečekejte v následujících řádcích příliš sofistikované argumentace, jedná se spíš o uvolnění napnutých nervů, na které mi tito ‚umělci‘ dovedou často zahrát. Podívejme se na pár nejčastějších rádoby-urážek, kterými vás můžou častovat.

kyle south park

1. Pravdoláskař a havlovec

Asi nejčastěji používaná pseudo-urážka zejména v diskuzích na zpravodajských serverech, tj. především na idnesu a na novinkách. Přesná definice těchto výrazů mi zůstává záhadou, nicméně se zdá, že význam je velmi flexibilní. Takový pravdoláskař a havlovec může být například euro-entuziasta, může se někde veřejně vyjádřit proti rasovým pogromům nebo nedejbože se může snažit brojit za lidská práva.

Individua, která vás v diskuzi nazvou „pravdoláskařem“ nebo „havlovcem“, mají pravděpodobně pocit, že nebožtík Václav Havel (aka poslední skutečný prezident ČR podle skromného názoru vašeho poníženého autora) může naprosto za všechno negativní, co se v tomto státě odehrálo za posledních 25 let. Zaplaťsatan, že teď je tedy na tom Hradě konečně někdo, kdo nás pravděpodobně podle těchto politologů z lidu reprezentuje daleko lépe. Ehm, no nic...

2. Hipík

Hipík je pravděpodobně v hlavách těchto našich diskutérů (v těch, malých, malých, smutně prázdných hlavách) jaksi příbuzný s pravdoláskařem. Toto označení však nejčastěji padá v diskuzích na téma válečných konfliktů, ať už plošně nebo ohledně našeho zapojení do té a oné olejové války na východě. Takovýto diskuzní debil je přesvědčen o tom, že ta válka je prostě potřeba, v hlavě se mu odehrávají divoké scénky a se slzou v oku vzpomíná na všechny ty noci propařené Counter Strikem při LAN párty u kámoše na baráku, na nadměrnou konzumaci chipsů a koly a na kamarádovu ošklivou nezletilou sestru, kterou se mu potom podařilo pozorovat ve sprše. A říká si: „Jo, ta válka, už aby to bylo.“ Podle něj ‚tam‘ musíme vlítnout a ukázat ‚jim‘ to. Pokud nesouhlasíte a opovážíte se vyjádřit tolik kontroverzní a troufalý názor, že krveprolití na jakékoliv straně jakéhokoliv konfliktu není správné, jste hipík. Z nějakého důvodu.

3. Feťák

Označení týkající se samozřejmě debat ohledně perzekuce konzumentů lehkých drog. Ani nemusíte hulit trávu, nemusíte dokonce ani pít alkohol – ale pokud se vám nelíbí represe vůči uživatelům THC a jste ochotni na toto téma diskutovat, jste okamžitě feťák. Občas si vysloužíte dokonce i speciální bonus a jste „feťácká špína“, ale to už musí stát opravdu za to. Co naplat, že máte například daleko vyšší vzdělání, rozumnější postoje a sociálně přijatelnější hodnoty než váš diskuzní protivník, jste prostě odteď nebezpečný narkoman, co se pravděpodobně snaží zničit budoucnost jeho dětí. Jo, to je život.

4. Teplouš

Ano, ten výčet už začíná znít jako bibliografie Williama Burroughse, nenechme se však zmýlit. Žádný z internetových bojovníků, o kterých je tu řeč, pravděpodobně ani neví, kdo Burroughs byl. Zato mají ale velice jasno v otázce homosexuality, registrovaného partnerství a adopce dětí homosexuálními páry. A to zázračně bez jakýchkoliv pádných argumentů.

Existují minimálně tři úhly útoku internetového homofoba:

1) „Je to odporné, proč bych se na to měl koukat?“ Proboha, já se taky nechci koukat na tvůj stupidní ksicht a poslouchat tvoje pseudonázory, ale nějak jsem se s tím naučil žít.

2) „Tradiční rodinné hodnoty, dítě nebude mít oba rodičovské vzory, bla bla bla...“ – říkají velice často právě ti, kteří svojí vlastní rodinu rozvracejí a učí svoje děti nenávisti, tuposti a omezenosti.

3) A poslední: „Je to proti přírodě a Bůh to tak nechtěl.“ Pardon, ale na to už umím říct jenom: „Drž hubu!“ Tato otázka je popravdě jedním z nejneplodnějších diskuzních témat, ale právě proto dovede tolik nadzvednout mandle.

A co bývá výsledkem těchto debat? No samozřejmě, jen označení za teplouše. No já nevím, po „havlovcích“ je tohle asi další z rádoby-nadávek, která mě vlastně asi vůbec neuráží. Radši teplouš než impotentní homofobní kripl.

5. „Multikulti“ obhájce nebo cikán

Ano, a jsme u nejožehavějšího tématu diskutérské obce. „Cikáni nám kradou dávky!“ Jasně, doporučil bych zjistit si, jak vlastně systém sociálních dávek funguje. „Přibývá cikánského teroru!“ Ne, nepřibývá, přibývá akorát paranoidních rasistických retardů přilepených 24 hodin denně na černých kronikách zpravodajských serverů. „Muslimové chtějí zabít nebo zotročit všechny Evropany!“ Opravdu? Něco mi říká, že kdyby opravdu chtěli, už by to dávno udělali. Ale to by naši diskutéři nesměli být ovce kopírující řetězové zprávy a věřící všemu, co se jim dostane pod jejich rozklepané vystrašené ruce. Jedná se však o velice citlivé téma. Skoro každý má ‚vlastní zkušenosti‘ s těmito údajnými hrozbami.

„Když mi bylo 10 let, okradli mě cikáni a dali mi pár facek. Dodneška jsem se z toho nevzpamatovala. A proto soucítím s oběťmi útoků a můžu potvrdit, že takoví jsou všichni!“

„Tak vám takhle jdu v Teplicích po náměstí a jde kolem muslim se zahalenou ženskou, tak jsem mu řek, co si o tom myslím a on si odplivnul mým směrem. Chápete to? Takhle se tu roztahují! Za chvíli jim bude patřit celá Evropa!“

A to je jenom slabá ukázka toho, jaké demagogie a fabulace jsou tito hysteričtí debatéři schopni. Tady už je většinou opravdu jakákoliv snaha o argumentaci marná. Jakmile mají pocit, že ještě navíc konají svým fanatismem něco pro dobro lidstva a že hájí vlast, už jim to nikdy nevysvětlíte. To, že vás okamžitě označí za „multikulti“ (kdo proboha tenhle pejorativní pseudotermín vymyslel?) blázna nebo za cikána a doporučí vám, abyste šel žít do romského ghetta nebo někam mezi Araby, je už samozřejmostí.

Tak co? Našli jste se v tomto výčtu? Jestli ano, tak doufám, že jste havlovci, hipíci, feťáci, teplouši nebo cikáni nebo další z těchto roztomilých ‚urážek‘. Pořád lepší než být na té druhé straně.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu