5 mobilních vychytávek, které by nám usnadnily život a nechápeme, že je ještě někdo nevymyslel – G.cz
Vyhledávání

5 mobilních vychytávek, které by nám usnadnily život a nechápeme, že je ještě někdo nevymyslel

Jako, stále nové a nové typy iPhonů jsou fajn, ale co jednou vymyslet něco skutečně užitečného?
Zdroj: koláž © g.z

Vůbec nepochybujeme o tom, že za 50 let budeme nosit telefony, které se po jednom zmáčknutí změní v raketoplán, co nás dopraví na jednu z mimozemských kolonií. Říkáme si ale, jestli by místo vývoje přístrojů, které se víc a víc blíží nadřazené rase robotů, co si nás jednou podmaní, nebylo lepší zaměřit se na vymýšlení vychytávek a aplikací, které by nám usnadnily každodenní život. Tady je pár našich nápadů, co by se celkem hodily.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 8.12.2017, 09:10

1. Automatická žádost o „sick day“

Jakmile třikrát vytípnete budík, měl by se vašemu šéfovi automaticky odeslat mail s prosbou o „sick day“. Je jasné, že dneska prostě nepřijdete.

2. Varování před smajlíkem

Nevíme, jak vám, na nás ale klasický smajlík :-) působí jako olej přilívaný do ohně. Tenhl emotikon je zkrátka pasivně agresivní, skoro jako by říkal „tak si na*er“. Před jeho odesláním by vám měla na displeji vyskočit kontrolní otázka „Opravdu chcete své kamarády provokovat k hádce?“, aby si to člověk mohl ještě rozmyslet.

3. Blok kvůli „dick picu“

Telefony dokážou rozpoznat obličej, měly by tedy rozpoznat i fotky penisů. Jakmile tuhle prasárnu chcete někomu poslat třeba přes messenger, zasloužíte si automatickou blokaci, alespoň na 24 hodin.

4. Zvukový měřič alkoholu v krvi

Telefon, který by vám uměl měřit hladinu alkoholu v krvi a v případě, že už by to bylo moc, by se rozeřval a utichl až v momentě, kdy ho pěkně ve skrytu domova zapojíte do nabíječky – jó, to by bylo rozhodně bájo.

5. Detektor dementů

Když se s někým seznámíte, místo podání ruky mu oskenujete obličej a chytrá aplikace vám poví, jak moc velký idiot to je. Tolik času a stresu, co bychom si tímhle ušetřili!

A tady 10 vychytávek, co vám usnadní život v kuchyni.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu