fb pixel Původně chtěl být mořským výzkumníkem, skončil jako filmová hvězda: Paulu Walkerovi se záliba v rychlých kolech stala osudnou – G.cz
Vyhledávání

Původně chtěl být mořským výzkumníkem, skončil jako filmová hvězda: Paulu Walkerovi se záliba v rychlých kolech stala osudnou

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Paul Walker, kterého si všichni pamatujeme především z oblíbené série filmů Rychle a zběsile, by dnes oslavil 49. narozeniny. Pro milovníky aut je tento herec dodnes symbolem tuningu a rychlých kol, na která nakonec doplatil. Připomeňme si ho v deseti zajímavostech.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 12.9.2022, 13:39

1. Jeho otec byl podnikatel a matka modelka. Právě díky ní se v mládí stal také modelem a dokonce si zahrál v několika televizních reklamách. Postupně se tato záliba stala zaměsnáním a přetransformovala se v povolání herce.

2. Po maturitě se rozhodl, že půjde studovat mořskou biologii a toužil se stát výzkumníkem. To se mu nakonec podařilo, když se stal členem výzkumné posádky, která zkoumala bílé žraloky u pobřeží Mexika.

3. Paula Walkera si určitě pamatujete z filmu Taková normální holka. V něm si zahrál středoškolského fotbalistu, který se vsadil s hlavním hrdinou Freddiem Prinzem Jr. o to, že nedokáže udělat z brýlaté Lancy královnu maturitního plesu.

4. Paul Walker byl celý život vzorným křesťanem a nechápal, jak někdo vůbec může být ateistou.

5. Byl jedním z adeptů na roli Anakina Skywalkera ve Star Wars, ale nakonec ji bohužel nezískal. Haydenovi Christensenovi, který byl obsazen místo něj, je vážně trochu podobný.

6. V roce 2010 ochotně pomáhal obětem zemětřesení na Haiti, a dokonce zde podporoval charitu.

7. Kromě biologie se věnoval také bojovým uměním a závodění v rychlých autech. Měl hnědý pásek v jiu-jitsu.

8. Kvůli natáčení filmů Rychle a zběsile podstoupil řadu řidičských i kaskadérských výcviků, takže mnoho kaskadérských scén natáčel sám bez využití dvojníka.

9. Americký herec Vin Diesel v roce 2015 pojmenoval svou dceru Pauline právě po zesnulém Paulu Walkerovi.

10. 30. listopadu 2013 zemřel při autonehodě v Porsche Carrera GT, ve kterém seděl na sedadle spolujezdce.

A zde je 7 nejbizarnějších socialistických reklam.

Podobné články

Doporučujeme

Další články