5 klášterů, ve kterých můžete přespat – G.cz
Vyhledávání

5 klášterů, ve kterých můžete přespat

Nemusíte se obrátit na víru, ani nemusíte dožít své dny v celibátu. Prostě tu jen přespíte místo hotelu, protože to jde.

Tomáš Marný
Tomáš Marný 1.6.2014, 14:10

1. Klášter Dragomirna, Rumunsko

1024px-Dragomirna_monastery_sunset

commons.wikipedia.org Ráno vás tu budou budit pávi z klášterní zahrady, místní kostel je plný krásných fresek a poutníci a turisté jsou tu vítáni od května do října za 300 Kč za noc.

2. Opatství Pluscarden, Skotsko

Pluscarden_Abbeycommons.wikipedia.org Pluscarden je poslední středověké opatství v Británii, které stále slouží svému původnímu účelu a poskytuje střechu nad hlavou těm, kteří ji potřebují. Muži a ženy bydlí v oddělených částech opatství a za nocleh zaplatíte pouze tolik, kolik chcete. Je to totiž dobrovolné.

3. Klášter Kopan, Nepál

1024px-Kopan_01commons.wikipedia.org Budhistický klášter Kopan na okraji města Káthmándú je tichou komunitou 360 mnichů ve 4000 metrech nad mořem. Můžete tu strávit až jeden měsíc, podmínkou je nezabíjet, nelhat a nekrást. Za soukromý pokoj dáte za noc 170 Kč, ale musíte mít vlastní spacák.

4. Ecce Homo Convent, Izrael

1024px-Temple_mountcommons.wikipedia.org Ecce Homo Convent je kousek od Damašské brány v jeruzalémském Starém městě. Svůj pobyt si tu můžete i odpracovat (30 hodin týdně), a to jako kuchaři nebo portýři pro ostatní poutníky.

5. Klášter San Giorgio Maggiore, Itálie

1024px-Venice09commons.wikipedia.org Malebný klášter na ostrově v Benátské laguně nabízí pouze pět pokojů, ale když si ten váš objednáte včas, možná budete mít ten s balkónem a výhledem na Svatého Marka. A co se placení týká, tak tu necháte jen tolik, kolik chcete. Ale pozor, Bůh se dívá!

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články