5 kandidátů na šéfredaktora Reflexu – G.cz
Vyhledávání

5 kandidátů na šéfredaktora Reflexu

Z vedení týdeníku Reflexu vyhodili Pavla Šafra. Kdo tam přijde místo něj? Tady je pár horkých tipů z mediálního zákulisí...

Dirk Diggler
Dirk Diggler 4.6.2014, 19:42

 

1. Ladislav Froněk

V říjnu 1990 začal vydávat Špígl, což byl první pořádný bulvární deník v Česku. Pavel Šafr, který před Reflexem šéfoval Blesku, se má tedy od Froňka ještě co učit. Froněk je starší, zkušenější a lidsky vyzrálejší, takže by Reflex určitě posunul dál. Minimálně by v něm vycházely ještě víc neuvěřitelné články o spikleneckých teoriích politiků, což by se jistě odrazilo na zvýšení prodejů. Froněk by do Reflexu dával víc fotek nahých žen než Šafr, takže by časopis byl líbivější.

1046967277

   

2. Michal Donath

Majitel public relation agentury Donath Business & Media je zkušeným matadorem ovlivňování veřejného mínění v médiích za peníze klientů. Šafr, který vlastnil PR agenturu Penguin, mu svým placeným vlivem nesahá ani po kotníky. Donath by do Reflexu přitáhl zásadní kauzy a náležitě je čtenářům vysvětlil. Také by jim lépe než Šafr bratrsky poradil, co si mají myslet o světě, o slevách v Bille, o skvělých slunečních elektrárnách a tak vůbec.  

3. Erik Tabery

Jako šéfredaktor Respektu odmítá psát o Zdeňku Bakalovi, který tento časopis vlastní. Kdyby šéfoval Reflexu, nepsal by o podnikateli s odpadky Danielu Křetínském, který nedávno koupil celé vydavatelství. Tabery prostě už prokázal psí oddanost. Šéfa zásadně nikdy nekritizuje, drží hubu a maká. To by se Křetínskému jistě líbilo. 620x1000-5313-diskuze Tabery je ten vlevo, ale o majiteli Reflexu by nedebatoval. Ani slovo! (www.studentpoint.cz)  

4. Roman Janoušek

Zná se s většinou českých politiků, a na každého něco ví, což by investigativním reportážím Reflexu jistě prospělo. V časopisu by navíc začaly vycházet Janouškovy burcující reportáže o Vietnamkách, které zákeřně skáčou pod česká auta. A taky články o Pavlu Bémovi na Everestu.  

5. Agáta Hanychová

Novinářské zkušenosti už má, tak co. Čtenářům se před časem představila touto existenciální větou: "Řada z vás mne nezná, hi hi hi, jmenuji se Agáta Hanychová, je mi už bohužel 27 let a našla jsem si svůj první šedivý vlas. Mám jedno dítě a za sebou pár, teda spíš hodně, zpackaných vztahů. Ale teď, zdá se, si žiju poklidným životem s Jakubem a Kryšpínem, což neznamená, že se doma nudím, a to je právě ten důvod, proč jsem přišla sem..." Třeba teď přijde do Reflexu, a navíc je slavnější než Pavel Šafr. profimedia-0194855723 Pavel Šafr Reflex proměnil v tvrdý bulvár. Víte, jak by se na jeho obálce vyjímala tahle fotka nové šéfredaktorky? (Profimedia.cz.)

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články