5 důvodů, proč se na Subaru v Coloradu stojí fronty – G.cz
Vyhledávání

5 důvodů, proč se na Subaru v Coloradu stojí fronty

A nejen tam – v Utahu, Wyomingu nebo Oregonu na něj taky nedají dopustit. V hornatých státech USA prostě vědí, co je dobré. A pokud často jezdíte na hory i vy, možná byste měli o Plejádách na masce chladiče uvažovat taky.

Václav Rybář
Václav Rybář 10.2.2017, 13:50

1. Schopnosti v terénu

Symetrická čtyřkolka, která je poznávacím znakem vozů Subaru (s výjimkou sportovního kupé BRZ, jež vzniklo ve spolupráci s Toyotou), svůj um předvádí zas a znovu, kdykoliv v severněji položených státech USA napadne sníh. A to se tam děje zatraceně často. V Nové Anglii jde vidět, jak se na Subaru přezbrojí z jiných Japonců s nadcházejícím podzimem, ale ve zmíněných oblastech kolem Colorada se jezdí v Subaru dnes a denně. Impreza, Outback, Forester nebo Legacy totiž svedou stejné zázraky nejen na sněhu a ledu, ale i na nezpevněných komunikacích, kterých je tu dost a dost.

2. Spolehlivost

Subaru je držák, o tom není sporu. Jistě, pokud sportovní Imprezu WRX STi trochu trápíte, musíte jí kromě kvant benzínu dopřát i patřičnou péči a občas něco vyměnit, ale ostatní modely se svými motorizacemi a neprůstřelnými automaty zvládnou i dlouhodobě kruté zacházení (teď myslíme ze strany přírodních živlů, nikoliv řidičů). Stačí se podívat na odborné ankety spolehlivosti jednotlivých značek, Subaru je vždycky na špičce.

3. Mizivá amortizace

Jiná auta ztrácí hodnotu závratným tempem, ale Subaru si ji drží a i v tomhle ohledu vyhrává každoročně řadu cen. Navíc v hornatých státech je po starších modelech právě díky jejich spolehlivosti velká poptávka, takže pokud chcete přezbrojit na lepší a novější Subaru, prodáte to staré během několika dnů. Katie Kline by mohla vyprávět – její Outback na dvorku láká tolik lidí, že musela na okno napsat výslovně: „Neprodáváme, neptejte se, nesmlouvejte a běžte si po svých,“ protože jí denně na dveře klepalo hned několik lidí. Zachovalé Subaru s nízkým nájezdem je tu prostě lákadlem a lidem běžně volají bazary bez vyzvání a snaží se z nich auto vyžebrat.

4. Rodina

Lidé se ale většinou Subaru drží jako klíště. Je to dáno i tím, že v rodině se může auto bez problémů dědit a především mohou všichni jezdit k jednomu dealerovi, protože si u Subaru vybere děda, táta i teenager. Ten první ocení rozměry a pohodlí Foresteru nebo Legacy, ten druhý sáhne po Outbacku nebo Impreze a teenager si buď pořídí starší Imprezu WRX STi (její žravost v USA nikoho netrápí), nebo si koupí BRZ, aby se vyblbnul. Pokud má tedy peníze, mnohem pravděpodobněji zdědí předchozí Subaru po někom z rodiny, ale i kdyby to mělo být staré Legacy po babičce, pořád se s ním dá užít dost zábavy.

5. Komunita

Subaru je tu na každém kroku, což znamená, že skvěle zapadnete do davu (ale nikdy nezapadnete do závěje), a především seženete náhradní díly nebo šikovného mechanika, protože kde je poptávka, tam je nabídka. I tohle drží lidi u Subaru dlouhá léta, protože všechno souvisí se vším.

A tady se ještě podívejte na japonské auto roku 2017.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu