fb pixel 5 důvodů, proč se na konci prázdnin uklidit do kouzelného Ruhpoldingu – G.cz
Vyhledávání

5 důvodů, proč se na konci prázdnin uklidit do kouzelného Ruhpoldingu

Tenhle pohled je návykový, nemyslíte?
Zdroj: www.crystalsummer.co.uk

Roztomilé městečko v Horním Bavorsku je jako stvořené pro všechny, kteří rádi oscilují mezi kulturou, sportem a přírodou, ale nespokojí se s pouhým průměrem.

Veronika Kratochvílová
Veronika Kratochvílová 1.9.2017, 12:00

Tenhle romantický kout ležící v nadmořské výšce 655 metrů je díky malému počtu obyvatel a skvělé poloze přímo u Bavorských Alp jako stvořený pro celou řadu volnočasových aktivit ve všech ročních obdobích.

Tohle je 5 důvodů, proč se vám v Ruhpoldingu zvláště teď na sklonku léta zalíbí.

1) Kolem na kole

Během zdolávání zdejších vrcholů propotí dres i zdatnější cyklisté, ale nádherné výhledy a pohádková panoramata alpských vrcholků za tu námahu stojí. O návykově adrenalinovém sjezdu do údolí nemluvě. Pokud šlapání do pedálů není vaší nejmilovanější aktivitou, můžete si zašvindlovat na elektrokolech, které jsou tu rozšířenější než sedačky lanovek. Výhled vás čeká stejný, budete vypadat jako sportovci a zadýcháte se, jen když si to sami dovolíte.

2) Adrenalinu zdar

Pokud máte chuť vyzkoušet něco, z čeho vás bude příjemně šimrat kolem žaludku a adrenalinem budete zásobeni ještě na půl roku, pak je tu pro vás paragliding. Pohled z ptačí perspektivy na Ruhpolding si můžete vychutnat, vydáte-li se na Unternberg. Rozběh, odraz a letíte, slunce vás hřeje na tváři a vítr cuchá ve vlasech – to je ten zážitek, na který jen tak nezapomenete.

3) Barevná krása

Když se slunce umoudří a stromy se oblečou do podzimní kolekce, promění se i místní krajina v pohádkovou přehlídku barevných lesů, luk a strání. O nádherné podzimní tradici shánění krav z hor zpátky do údolí budete chtít jednou vyprávět i vnoučatům. Celý tento rituál se neobejde bez slavnostních průvodů a oslav, které vás spolu s pestrou nabídkou místních wellness a lázní příjemně naladí na nadcházející zimní období.

4) Kolébka biatlonu

Vedle lázeňství a turistického ruchu je Ruhpolding známý především a právě kvůli biatlonu. Každoročně se zde konají závody Světového poháru. Ruhpolding je dokonce považován za „Mekku biatlonu“, hostí již tradičně světové šampionáty v tomto náročném sportu. Zrodil se tu i jeden z prvních úspěchů českého biatlonu. Petr Garabík, Jaroslav Soukup i Gabriela Soukalová by mohli vyprávět.

5) Zábava pro děti

Pokud chcete své ratolesti ( i sebe) trochu rozmazlit a zpříjemnit jim (si) začátek školního roku, určitě jim dopřejte zážitek v zábavním parku, který se rozprostírá v místním idylicky romantickém horském lese. Kromě projížďky na drakovi jménem „Siegfried“, pohodové jízdy vláčkem, dinosauří hory, lezecké atrakce „Kraxel Max“, autodromu a hřiště budete prckům závidět i skluzavkový ráj. Všichni si pak užijete v labyrintu štol s nejrůznějšími pohyblivými scénami z prostředí dolu i na viklavých jízdních kolech, která se záměrně neotáčejí dokola, ale uvede je do pohybu jen ten, kdo dokáže mistrovsky ovládat své tělo. A to je dostatečná výzva nejen pro děti, ale hlavně pro padesátníky, které chytá druhá míza!

Více informací naleznete ZDE.

Podobné články

Doporučujeme

Další články