5 důvodů, proč se české ženy už těší na Vánoce: kdy jindy si můžou tak skvěle zamakat? – G.cz
Vyhledávání

5 důvodů, proč se české ženy už těší na Vánoce: kdy jindy si můžou tak skvěle zamakat?

Vánoce jsou pro většinu lidí svátky klidu, pro ženy ale oslavou práce a stresu. A milují to!
Zdroj: koláž G.cz

Česko patří mezi nejvíc sexistické země v Evropě. Podle jednoho průzkumu až 77 % Čechů vidí hlavní poslání ženy v péči o domácnost. No a aby taky ne! Je jedině štěstí, že už se blíží Vánoce a Češky si tyto bohulibé činnosti budou moci užít naplno. Je hned 5 věcí, kterých si o svátcích práce a stresu dopřejí dvojnásobnou dávku.

Dirk Diggler
Dirk Diggler 16.12.2018, 12:00

1. Nakupování

Ženy milují nakupování, to je přece známá věc! Kdy jindy mohou nakupovat nikoliv pro sebe, ale pro děti, kamarádky, kolegy, matky, partnery, jejich rodiče, vzdálené příbuzné, o kterých nic neví, ale přijít bez dárku se prostě nehodí...

2. Šůrování kuchyně

Zcela bezdůvodná činnost, když uvážíme, že při smažení kapra a řízků se zase celá zaprasí, ale správná hospodyňka přece nebudete chystat štědrovečerní jídlo v chlívku!

3. Smažení, pečení, hnětení, vaření...

Každá prostě ráda máchá maso ve vajíčku a strouhance, aby pak mohla hodinu stát nad pánví plnou rozpáleného oleje a pozorovat, jak se to všechno pěkně dozlatova opéká. Ještě lepší je to s vidinou, že to po tříhodinové práci všechno okamžitě zmizí s komentářem, že to bylo příliš mastné, nebo naopak suché.

4. Dekorování

Všechno to zdobení, vystřihování vloček, se kterým nikdo nepomůže, vyrábění perníkových chaloupek, které nikdo neocení, absolutní lábuž.

5. Povánoční úklid

Když to všechno skončí, všechno je vypito a sežráno, příbuzní se odvalí do děr, ze kterých po roce na chvíli vylezli, musí nastoupit někdo, kdo to uklidí. Kdo vytře tukem poprskanou podlahu, odstrojí stromeček, odnosí ozdoby do sklepa, vyřídí reklamace dárků. Dokonalá tečka za dokonalým týdnem neklidu.

A tady si poslechněte 6 nejotravnějších vánočních písní.

Podobné články

Doporučujeme

Další články