5 důvodů, proč s kámoši pařit Just Dance 2016

Obrázek uživatele Vaclav Rybar
08.11.2015, 11:50

Tohle možná není ten nejáčkovější titul letošního podzimu, ale přesto by neměl ujít vaší pozornosti. Taneční hry pořád umí chytit za srdce, a Just Dance 2016 vám navíc pomůže spálit pár kalorií a nabízí celkem šikovnou vychytávku pro hraní ve více lidech.

1. Vánoce se blíží

Přiznejme si to, svátky obžerství jsou na dohled a vy jste možná pojali hříšnou myšlenku, že se musíte víc hýbat, abyste do sebe mohli naládovat řízky a cukroví a neposkočili do vyšší váhové kategorie. Hopsačky jako Just Dance jsou ideální - zapotíte se a přitom neopustíte pohodlí vlastního obýváku. Dřina hrou ještě nikoho nezabila.

2. Desítky písniček a remixů

Samotná hra nabízí přes čtyřicet písniček. Jde o samé hitovky a ušní červy, takže se nemusíte bát, že byste si nevybrali. A když budete tancovat opravdu dobře, můžete nasbírat body, za které si pak odemknete remixované verze písniček. Ty jsou pak co se týče tanečních kreací mnohem větší výzvou.

3. Mobilní trumf

A teď to nejlepší. Just Dance 2016 na Xbox One, Playstation 4 a WiiU nevyžaduje Kinect nebo Playstation kamerku. Pokud je máte, rozhodně je využijete, ale poradíte si i bez nich. Stačí do mobilu s iOS nebo Androidem nainstalovat aplikaci Just Dance Controller a váš smartphone se promění v ovladač, jehož senzory zachytí vaše taneční výkony. Díky mobilním ovladačům se může do hry připojit až šest hráčů a nastavení je otázkou několika kliknutí. Taneční hry si tak konečně zahrajete i bez dodatečného příslušenství.

4. Dance Party

Multiplayer je srdcem celé hry. Pozvěte před obrazovku kamarády a rozjeďte skutečnou taneční párty u vás doma. Zní to trhle? Když jsme v redakci kdysi dávno zkoušeli první hry pro Kinect, cítili jsme se trochu uhozeně (taky nám už není -náct, že?), ale za chvilku už nás neposlouchalo tělo a každý to chtěl honem vyzkoušet. Taneční hry jsou ještě stejně návykové a Just Dance 2016 není výjimkou. Ve víc lidech rychle padne ostych z nedokonalosti vlastních pohybů a všichni se začnou bavit. Kdo nezkusil, nepochopí.

5. Dance Unlimited

Kdyby se vám náhodou těch pár desítek hitů ve hře oposlouchalo, což minimálně pár týdnů nehrozí, můžete si pořídit předplatné Just Dance Unlimited, které do hry přidá i licencované písničky z předchozích dílů série. Dohromady to dělá 156 kousků. To už je slušný jukebox na dlouhé zimní večery.


Komentáře

Doporučeno pro vás