5 důvodů, proč rozhodně zajít na nového Predátora – G.cz
Vyhledávání

5 důvodů, proč rozhodně zajít na nového Predátora

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Do kin jde nový Predátor s podtitulem Evoluce. Vzkříšení kultovního sci-fi slasheru z 80. let fandové vyhlížejí skepticky, můžeme ale všechny uklidnit. Není to zas taková hrůza. Naopak, je to poměrně zábavná podívaná. Když od toho teda moc nečekáte. Ale to snad ani jinak nejde.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 12.9.2018, 15:21

1. Je to sranda

Svižná a zábavná blockbusterová podívaná. To je Predátor: Evoluce, nic víc, nic míň. Relativně slušné dialogy, tak akorát cheesy tvrďácké hlášky a snaha o alespoň trochu logické jednání postav rozhodně neurazí, naopak, v tomhle případě spíš potěší. Čekali jsme mnohem větší průšvih.

2. Akce je super a je brutální

Hodně střev, hodně krve, hodně cool způsobů, jak někoho rozmašírovat. Kromě starého Predátora se dočkáte ještě jednoho vylepšeného, ten si s sebou navíc na Zemi přiveze moc roztomilé pejsánky. V IMAXu je Evoluce vážně strhující zážitek, pokud tedy máte rádi masakry ve stylu béčkových exploitation snímků. A to my rádi máme.

3. Hrají v tom fakt sympaťáci

Arnold je jenom jeden, ale nová crew je taky celkem v pohodě. Hlavní hrdina je sice extrémně nesympatický, jeho tým vojáků-pošuků si ale získá nejedno srdce a uvěřitelně zocelená evoluční bioložka je docela dobře doplňuje.

4. Je to příjemné retro pohlazení

Predátora: Evoluci režíroval Shane Black. Ten si v prvním Predátorovi zahrál Hawkinse, kterýžto part ho proslavil. Dál už se ale věnoval režii a má na kontě třeba Smrtonosnou zbraň, Posledního skauta nebo Iron Mana 3. Black je v popkultuře vyzná a v novém Predátorovi je několik málo prvků, které nám původní kult z 80. let připomínají.

5. Budou další díly

Otevřený konec je jasnou výzvou pro pokračování, které, podle toho, co se v závěrečné scéně stane, bude ještě větší řežba. A o to jde v Predátorovi především. O řežbu.

Tak neváhejte a vyrazte buď na dnešní pražskou předpremiéru, nebo od zítřka kdykoliv jindy.

A tady se podívejte na další super premiéry letošního podzimu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články