fb pixel 5 důvodů, proč přišel čas vyhlásit válku bengům – G.cz
Vyhledávání

5 důvodů, proč přišel čas vyhlásit válku bengům

​Začněte bojovat proti české policii. Samozřejmě elegantně, vtipně a v mezích zákona.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 8.4.2016, 12:50

V Česku poslední dobou přitujuje. Svoboda projevu, kterou jsme si před čtvrtstoletím dobyli, začíná být zpochybňována, ohrožována a pomalu ořezávána. Podílí se na tom Policie ČR – tedy složka, kterou si platíme proto, aby ty svobody bránila. Posuďte sami:

1. Policajti se neštítí uzavřít Hradčanské náměstí, aby tam při návštěvě čínského prezidenta nemohlo proběhnout pokojné shromáždění na podporu demokracie a lidských práv v Číně, Tibetu a na Tchaj-wanu. Použijí k tomu starou estébáckou fintu – vyhlásí tam „dopravní omezení“. Před listopadem 1989 se takhle nesmělo demonstrovat na Václavském náměstí proti komunistům, protože by tím prý došlo ke „znečištění veřejného prostranství a poškození památek“.

2. Lidem, kteří si dali naproti hotelu s čínskou delegací do oken tibetské vlajky, policajti přikazují, aby je sundali. Ti lidé přitom nemají dostatek právního vědomí, aby drzé halamy prostě vyhodili (v Česku není zakázáno mít v okně jakoukoli vlajku). Vlajka prý vadila policejním odstřelovačům, kteří přes ni neviděli do místnosti. To je drzost na druhou – žádný český zákon nepřikazuje, abychom policajty ze střechy nechali nahlížet do bytu nebo kanceláře.

3. Na pražské FAMU policajti v civilu vyhrožují, že se Číňanům nelíbí tibetské vlajky visící na fasádě. No a? Slouží snad policie k ochraně čínských zájmů a k tomu, aby se Číňani nemuseli dívat na něco, co se jim nelíbí? Ne – má přece dbát na to, aby v Česku byla zachována svoboda projevu. Vrátný měl ty policajty vyhodit nebo na ně zavolat jejich kolegy v uniformě.

4. Demonstrujete proti Zemanovi? Policie si vás následně předvolá – tedy vás šikanuje za projev politického názoru. Stalo se to v Bochově na Karlovarsku, kde asi desítka lidí musela vysvětlovat, proč nemají rádi prezidenta. To je skutečný skandál – co je policajtům do něčích názorů na Zemana? Kdyby předvolali mě, sice bych se dostavil (což ze zákona musím), ale na místě bych ty policajty důkladně proškolil v oblasti svých občanských práv, a pak je elegantně poslal do háje.

5. Na protičínské demonstraci policie kontroluje lidi s tibetskými vlajkami, ačkoli k tomu nemá žádný zákonný důvod.

Tohle není česká policie, na kterou bychom mohli být hrdí. Je to čínská policie a Zemanova policie – represivní složka totalitního režimu. Čtvrt století jsme si mysleli, že nám ti muži v uniformách pomáhají a chrání nás. Jenže oni pomáhají Číňanům a chrání nedotknutelnost majestátu jakéhosi prezidenta. Omezují naše svobody. Je proto na čase říct „A dost!“ a začít to policajtům vracet:

1. Pasivní rezistence vůči policajtům

Lidé policajtům často jako ovce předkládají osobní doklady. Neznají svá práva a netuší, že policajt prostě nemůže jen tak přijít a říct: „Ukažte mi občanku!“ Může tak učinit jen v přesně vymezených případech, ke kterým účast na pokojné demonstraci rozhodně nepatří. Nemůže tak učinit, pokud se mu prostě jen nelíbíte. Nevěříte? Přečtete si paragraf 63 (prokázání totožnosti) zákona 273 o policii ZDE.

Pasivní rezistence znamená, že ode dneška začneme ‚čínským‘ policajtům ty občanky odmítat ukazovat. Nic tím neriskujete – nanejvýš budete předvedeni na služebnu, čímž se policie jen dopustí dalšího protiprávního jednání. Buďte důslední a žeňte za to policajty k soudu, jako to udělala Zuzana Candigliota ZDE.

2. Pohrdání policajty

Dávejte policajtům jasně najevo, že si jich nevážíte. Své udělá třeba slušná, věcná a pravdivá hláška: „A hele, česká, pardon, čínská policie! Tak co, pánové, kdy začnete dostávat plat v jüanech? A proč nemáte šikmé oči?“ Pokud vás na ta slova policajt požádá o občanku, pokračujte podle bodů 1., 4. a 5.

3. Dokumentování dopravních přestupků policajtů

Stojí policejní auto, kde nesmí, a nemá přitom zapnutý majáček? Porušuje zákon o provozu na pozemních komunikacích („silniční zákon“), konkrétně jeho paragraf § 41. Vyfoťte to nebo nafilmujte, popište, co se stalo a pošlete nám to. Fotky zveřejníme a neukázněného řidiče v uniformě předáme k potrestání. Jak vtipně šikanovat policajty porušující předpisy se dočtete ZDE.

4. Nasazení inspekce proti policajtům

Každý policajt má strach z Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS, www.gibs.cz, tel. 974 839 734). To jsou „policajti policajtů“, jejichž úkolem je podle zákona „vyhledávat, odhalovat a vyšetřovat skutečnosti nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin, jehož pachatelem je příslušník Policie České republiky.“

Jakmile tedy máte pocit, že nějaký policajt překročil své pravomoci (třeba po vás neoprávněně chtěl občanku, byl na vás drzý nebo někde špatně parkoval), řekněte mu: „Pane příslušníku, za tohle vás udám inspekci!“ a vytočte číslo uvedené výše.

5. Focení a filmování policajtů

Pamatujte si, že na ulici si policajta můžete fotit a nahrávat jak chcete. Nemá vám to nikdo co zakazovat – v tu chvíli totiž přestává být běžným občanem a stává se veřejným činitelem při výkonu služby. Pokud proti focení nebo natáčení protestuje, řekněte: „Dokumentuji případnou trestnou činnost policie pro účely pozdějšího šetření Generální inspekce bezpečnostních sborů.“ Uvidíte, jak policajt rázem zmlkne.

6. Proškolování policajtů

Pokud si nastudujete zákony, můžete se bavit ‚proškolováním policajtů‘, kteří ty zákony velmi často vůbec neznají:

Anketa

Vážíte si českých policajtů po tom, co v poslední době předvádějí?

Anketa se načítá...

Podobné články

Doporučujeme

Další články