5 důvodů, proč navždy zmizet z Facebooku – G.cz
Vyhledávání

5 důvodů, proč navždy zmizet z Facebooku

Jasně, že to neuděláte. Protože prohlížet si fotky z narozeninové oslavy babičky holky, kterou jste nikdy neviděli, je prostě super náplň pro víkendové večery.

Carrie Bradshitt
Carrie Bradshitt 21.11.2015, 10:50

1. Adios soukromí

Možná si to už ani neuvědomujete. Ale zbytečně moc lidí o vás díky Facebooku ví zbytečně moc věcí. Je třeba si připomenout, že na internetu neexistuje žádná ochrana soukromí. A na Facebooku tuplem. Veškeré konverzace, fotky, statusy v systému zůstávají, i když je smažete. Takže je dobré vždycky chvíli přemýšlet, než něco hodíte na sociální síť.

2. Požírač času

Jen se mrknu, co je novýho na fejsu. Střih. O tři hodiny později si prohlížíte zeď kamaráda otce vašeho známého. Takových užitečných věcí jste zatím mohli udělat pro tenhle svět. Ale vy ne. Facebooks-Cleanup-in-2010

3. Zničené vztahy

Všechny. Kolikrát jste ze života smazali nějakého kamaráda, protože na Facebook přispívá samými politicko-agitačními statusy? Kolikrát jste předvedli žárlivou scénu svému partnerovi, protože lajknul fotku neznámé kočičce? Kolikrát jste se mu podívali do zpráv, když nechal otevřený počítač? Facebook je zlo.

4. Nebezpečenstvo

Tohle hodně souvisí se ztrátou soukromí. K fotce vašich nahých dětí koupajících se v bazénku se může v pohodě dostat i amatérský hacker. Facebook je pastvou pro pedofily, nejrůznější úchyláky, stalkery, ale i vrahy. Díky Facebooku spousta lidí ví, kde se pohybujete, kam chodíte nakupovat, kam cvičit, kdy chodíte z práce a kam si vyrazíte příští pátek na kalbu.

5. Nulové prožitky krásných momentů

Romantická večeře ve dvou, zapadající slunce nad mořskou hladinou, výhled na horské štíty, svatby vašich blízkých. Prostě nejkrásnější okamžiky z vašeho života, které neumíte naplno prožít, protože okamžitě vytahujete svůj přechytralý telefon a fotíte nebo točíte, abyste to rychle mohli frknout na fejs a pochlubit se tak vašim "přátelům". Smutný. Moc smutný.

A TADY si přečtěte 12 důvodů, proč si dát půlroční sexuální půst.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články