fb pixel 5 důvodů, proč milovníci BMW musí v pátek do Premiere Cinemas – G.cz
Vyhledávání

5 důvodů, proč milovníci BMW musí v pátek do Premiere Cinemas

Filmových festivalů a komponovaných filmových večerů je hodně, tenhle se ale věnuje autům. Legendy na stříbrném plátně vám představí mnichovskou automobilku z té nejzajímavější stránky – sportovní a závodnické!

Václav Rybář
Václav Rybář 7.12.2015, 13:50

1. Zažijete „Adrenalin“

Cenami ověnčený dvouhodinový dokument jménem Adrenalin je vrcholným dílem úspěšné německé produkční firmy Stereoscreen. Na rozdíl od tradičního vzpomínání plného ‚mluvících hlav‘ se tu rozhodně nudit nebudete, protože zdejší mluvící hlavy jsou závodníci ze sedmdesátých let, kdy se na tratích ještě tu a tam umíralo, ale hlavně se jezdilo opravdu na hraně.

Navíc jde v případě BMW o závody cestovních vozů, kde do sebe auta narážela, předjížděcí manévry vypadaly jak z videohry a automobilka vyhrávala jeden závod za druhým. Je to milostný dopis okruhovému závodění, který vezme za srdce nejen fanoušky (a nejen) téhle značky. Není divu, že si z festivalů po celém světě odnesl několik cen.

2. Exkluzivní česká premiéra

Adrenalin nikde jinde neuvidíte. Neprodává se u nás na DVD nebo Blu-ray, nepromítá ho žádné kino. V pátek 11. prosince v 19:00 ho ale budou promítat v Premiere Cinemas v rámci akce Legendy na stříbrném plátně.

Jde o první ze série komponovaných večerů zasvěcených fanouškům motorsportu. Pětihodinový program zahrnuje promítání, debaty a další atrakce. Zlatým hřebem bude promítání Adrenalinu v originálním znění s českými titulky. Jediný večer, jediná příležitost. Pokud se chcete zúčastnit, objednejte si vstupenky na této adrese.

3. Popovídáte si s tvůrci

Součástí večera bude i cca půlhodinová moderovaná debata s tvůrci Adrenalinu, režisérem Timem Hahnem a kameramanem a střihačem v jedné osobě Juliem Jacobym. Tim Hahne je úspěšným režisérem mnoha dokumentů a má na kontě spoustu festivalových ocenění.

Vedle Adrenalinu se ale bude promítat i kolekce krátkých filmů o BMW, vybrané epizody českého pořadu Legendy Jakuba Rejlka, opět za přítomnosti tvůrců a s krátkou debatou. Vše v českém znění. Program začíná v 19:00 a bude vrcholit těsně před půlnocí.

4. Pohladíte si opravdové sporťáky

Legendy na stříbrném plátně se odehrají v pražském multiplexu Premiere Cinemas, kam se snadno dostanete autobusem nebo metrem, ale především tu pohodlně zaparkujete. A co víc? Přímo ze sálu budete moci vstoupit na parkoviště, kde budou zaparkovány sportovní vozy BMW. Moderní i dobové bratry plechových hrdinů z dokumentu tak budete moci okouknout na vlastní oči. A třeba si je i pohladit.

5. Možná si koupíte vánoční dárek

A kdybyste si chtěli BMW odvézt domů? Není problém, u vstupu do sálu bude malý stánek Legend, kde bude k mání DVD nebo Blu-ray s promítaným filmem či staršími dokumenty od Stereoscreen, ale i nádherné modely bavoráků, kterými můžete někomu (nebo sobě) udělat radost pod vánočním stromečkem.

A nakonec se jetě podívejte na jednu divnou nespravedlnost – proč a jak to ‚bavoráci‘ schytávají v novinách ze všech stran.

Podobné články

Doporučujeme

Další články