5 důvodů, proč je dobré mít nemocné dítě

Sezóna zamrzlých nudlí u nosu je tu. Když se ve zverimexu poptáte po zvířátku, které byste si mohli koupit na zahradu, doporučí vám paní nejspíš ledního medvěda. Psi, kočky, koně, akvarijní rybičky a děti jsou po delším vystavení extrémním teplotám mrzutí, nemocní a rybičky navíc k tomu všemu i mrtvé. Stačí děti nechat venku obvyklých deset hodin, jako to děláte běžně v létě a hned je z toho nějaká nepříjemnost. Na všem zlém je potřeba vidět něco dobrého a my vám prozradíme, proč je nemocné dítě praktická pomůcka v domácnosti.

1. Přijdete mezi lidi

Zajít si k dětskému lékaři v těchto dnech je výlet na celé dopoledne. Za tu dobu potkáte v čekárně spoustu nových a zajímavých lidí, nových a zajímavých chorob a máte tak báječnou příležitost pod nápisem Tubera je zpátky navázat nové přátelství. Je vysoce pravděpodobné, že tam bude i děťátko, které buď vzteklinu má, nebo ji simuluje, takže budete mít báječnou příležitost procvičit si pár meditačních technik.

2. Ohřívač zdarma

Pokud vaše dítě dosahuje vysokých teplot, je dobré to využít. Potřebujete rozmrazit maso? To se hodí! Dítěti přiložíte přes útěrku zmrzlou kostku masa na čelo, jeho tím zchladíte, maso povolí, jednoznačná win-win situace. Přišel otec od tramvaje celý prokřehlý? Přiložte na něj dítě, bude mu líp!

3. Vyhnete se povinnostem

Vaše práce se vám hnusí? Je váš šéf blbec? To se hodí! Pokud máte nemocné dítě, vezměte ho do práce, všechny nakazte urputným moribundem, šéf vás při první příležitosti vyhodí a máte po starostech!

4. Prorážeč davů

Kdo se vyzná v tlačenici, ten si tam vezme nemocné dítě. Stačí na poště nahlas říct: „To nic není, to je jenom vyrážka! Seber tu ručičku, tatínek ti ji doma přilepí!“, nebo: „Co máš tu ebolu, není s tebou žádná sranda“ a uvidíte, jak rychle se dostanete k přepážce!

5. Můžete založit sbírku víček

Asi to u nachlazení nefunguje úplně stejně, ale na druhou stranu – zkusit se to může. Založte sbírku Vojtíšek chrchlá a třeba budete mít štěstí a za pár dní vám dojatí sousedi dají před dveře pytel plastových víček. Je potřeba kampaň kvalitně zpracovat, jinak vám tam dají spíš hovno do boty, protože Vojtíšek půl dne prořve, protože je mrzutý a rozmazlený.

A tady 8 věcí, které v příručkách o rodičovství nenajdete.


Komentáře

Doporučeno pro vás