5 důvodů, proč by společnost neměla šikanovat učitelky – G.cz
Vyhledávání

5 důvodů, proč by společnost neměla šikanovat učitelky

Práce učitelky vyžaduje speciální způsobilosti, například schopnost vydržet nemrsknout vycpanou sovou po dětech, zformulovat myšlenku v hluku, který si nezadá se startováním tryskáče a hlavně pak najít někoho, koho ta myšlenka zajímá, nebo se denně stravovat ve školní jídelně. Učitelky by neměly být šikanovány společností, protože se jedná o osoby, které jsou drženy ve zvláštních podmínkách, což je logicky ovlivňuje při jednání. Inu, považte sami:

Zuzana Hubeňáková
Zuzana Hubeňáková 8.11.2018, 08:00

1. Jejich den má 32 hodin

Představte si, jak špatně se žije lidem, jejichž hodina má 45 minut. Všechny recepty, které mají v popisu více než hodinu, jim vycházejí jinak než ostatním. Na hodinového manžela mají příliš vysoké nároky, protože to musí stihnout rychleji. V hodinovém hotelu si neužijí, jak by mohli. A to nemluvíme o tom, že když je někam pozvete s tím, že se sejdete „po páté hodině“, budou tam stepovat v jednu. Taková kombinace problémů jim komplikuje zařazení do běžné společnosti.

2. Trpí tzv. Stockholmským syndromem

Učitelky mají děsivou schopnost emocionálně přilnout ke svým mučitelům. Když řeknou „moje děti“, myslí skupinu třiceti paviánů. Ačkoliv se vyskytují v místnosti, ve které jsou dveře, nedokáží odejít dřív, než dostanou povolení zvonkem. Celé vědecké týmy se zaobírají snahou zjistit, z jakého důvodu se vracejí, doposud však marně.

3. Neumí si půjčovat věci

Pokud máte kamarádku učitelku, dejte si pozor na věci. Cokoliv se k ní dostane, vrátí vám to až na konci roku. Ten navíc nemá v prosinci, jako všichni normální lidi, ale v červnu. Další zajímavostí je, že nový rok nevítá šampaňským, ale antidepresivy.

4. Neznají dospělé muže

Učitelské řemeslo je od nepaměti provozováno převážně ženami. Možná za tím stojí fakt, že muži by se raději nechali zavřít za násilí, než by vydrželi ve třídě. Každopádně pro učitelku je dospělý muž natolik unikátní tvor, že při kontaktu s ním propadá panice. Jen pro jistotu: to neznamená, že nechá propadnout namátkou vybraného panice, ale že je v nervu.

5. Mají podivné požadavky na svůj protějšek

Pokud máte rande s učitelkou, připravte se na to, že debata bude velmi složitá. Mluvíte s člověkem, kterému přijde důležité, aby někdo věděl, co je to slabikotvorné l a r. Bohužel na ni neuděláte valného dojmu, pokud naprosto správně uvedete jako příklad slabikotvorného r slovo prdel.

A tady 5 způsobů, jak docílit vztahu s vysněným mužem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články