fb pixel 5 důkazů, že zamilovanost mění lidi výrazně k horšímu – G.cz
Vyhledávání

5 důkazů, že zamilovanost mění lidi výrazně k horšímu

Domníváte se, že opojný stav hormonálního pobláznění je tím nejkrásnějším, co vás v životě mohlo potkat? Vyvedeme vás z omylu...

Veronika Kratochvílová
Veronika Kratochvílová 26.1.2018, 16:26

Zamilovanost v nás zcela neprávem vyvolává pouze pozitivní konotace.

Těchto 5 bodů vás snad dostatečně přesvědčí o tom, že zamilovanost vám byl čert dlužen!

1. Nevolnost, nechutenství a střevní problémy

Když s námi začnou třískat hormony, jde to s naším zažíváním ode zdi ke zdi. Buď na jídlo nemáme ani pomyšlení, nebo se přežíráme z nedočkavosti, že nám ještě neodepsal(a). O plynatosti a nepravidelné stolici nemluvě. Znáte ten pocit, kdy se svou láskou trávíte první romantickou noc a následně se nemůžete dočkat, až vypadne, abyste konečně mohli zasednout na záchod a ulevit tomu balonu v břiše, který vás téměř odpoutává od země? !

2. Nedostatek spánku a totální rozvrat pravidelného režimu

Když jsme zamilovaní, obvykle trávíme dlouhé noční hodiny milováním a sexem, případně chatováním, výměnnou milostných smsek, vymýšlením obsahu těch smsek a zíráním do zdi. Není divu, že na spánek nám nezbývá už moc času. Za několik týdnů si proto při pohledu do zrcadla nepřipadáme ani z poloviny tak atraktivní, jak se momentálně cítíme.

3. Nedostatek pracovní morálky a utlumení ambic

Když s námi zahýbají hormony, je nám všechno ostatní naprosto u zadku. Nemůže nás rozhodit šéf, revizor ani botička na autě. Na všechno z vysoka kašleme, protože můžeme, protože milujeme! O to bolestivější bývá po několika týdnech či měsících návrat do reality. Na zvýšení platu zapomeňte!

4. Zanedbávání přátelských a rodinných vztahů

Hormonální bouře z nás dost často dělá velice špatné společníky, potažmo asociály. Když už se svým přátelům po delší době ozveme, krmíme je pouze svými emotivními žvásty o dokonalém protějšku, případně loudíme o vágní rady do života. Zamilovaní lidé jsou prostě obvykle na pěst.

5. Extrémní finanční výdaje

Když jsme ‚v tom‘, není nám líto ničeho a nikoho. Rozhazujeme plnými hrstmi za nesmysly, alkohol, cigarety a sexy spodní prádlo. Vesele čerpáme kontokorent až na dřeň a je nám přitom srdečně jedno, jak moc se nám vložené investice (ne)vrátí.

A kdybyste potřebovali nějaký erudovanější výklad, tady najdete 4 chemické fáze, které s vaším tělem a psychikou udělá láska.

Podobné články

Doporučujeme

Další články