fb pixel 5 českých osobností, které média předčasně pohřbila – G.cz
Vyhledávání

5 českých osobností, které média předčasně pohřbila

Ani Bohdalová, ani Miloš Zeman ještě nezemřeli, což je důvod k přípitku.
Zdroj: profimedia.cz

Smrt je vždy smutnou událostí, a když zemře nějaká známá osobnost, truchlí vždy mnohem širší okruh lidí. O tom, že nás celebrity navždy opustily a zesnuly, se nejčastěji dozvídáme z médií. Občas se však stane, že nedopatřením dojde k mediálnímu pohřbení někoho, kdo vůbec není po smrti. Nejen světové, ale i české celebrity se mohly na vlastní oči dočíst, že jsou vlastně mrtvé. Kdo měl tu možnost přečíst si vlastní nekrolog?

Jan Palička
Jan Palička 25.3.2018, 09:05

1. Jiřina Bohdalová

Herecká legenda je známá jako nesmrtelná teta. Zemřít nicméně měla v roce 2011 během natáčení filmu v Rakousku, kde měla spadnout ze skály. O všem informovaly rakouské a dokonce i britské servery, problém byl v tom, že Bohdalová tou dobou nenatáčela žádný film a ani nebyla v Rakousku. Na dotazy českých novinářů, zda je mrtvá, pak musela odpovídat, že není.

2. Václav Havel

Bývalý prezident utekl hrobníkovi z lopaty hned několikrát, když během svého života řešil hned několik závažných zdravotních problémů a od smrti ho dělil jen krůček. Když mu v roce 1998 odoperovali nádor na plíci a on ležel v nemocnici, v ČTK někdo omylem vydal předpřipravený nekrolog. Havel tehdy přežil, nicméně ani jeho skutečné úmrtí se neobešlo bez trapasu. Zpráva o prezidentově skonu vyšla na jednom z českých zpravodajských serverů datovaná o několik dní předtím, než vydechl naposledy. Někdo z redaktorů totiž zapomněl připravenou předepsanou zprávu přečasovat.

3. Miroslav Donutil

Ani oblíbený herec a komik neunikl tomu, že se jednoho dne dozvěděl o vlastní smrti. Namísto novinářského omylu se ale stal terčem internetových vtipálků. Ti založili na podzim 2013 facebookovou stránku RIP Miroslav Donutil, kde informovali o tom, že herec měl zemřít při autonehodě. Měl do něj vrazit rakouský řidič. Postavil se k tomu podobně jako jeho kolegyně Bohdalová s humorem. Novinářům oznámil, že žije, ať si na jeho zdraví dají panáka, a podivoval se nad tím, kolik lidí mu vyjádřilo soustrast.

4. Stanislav Fišer

Herec a dabér, kterého si Češi zamilovali jako hlas náčelníka Apačů Vinnetoua, porazil rakovinu, nicméně produkce karlovarského festivalu ho i přesto pohřbila. Jaké překvapení zažil starý herec, když během přenosu závěrečného ceremoniálu filmového festivalu v Karlových Varech v roce 2015 viděl své jméno a fotku mezi těmi, kteří měli zemřít v uplynulém roce. Ředitel festivalu Jiří Bartoška se mu za pochybení omluvil a pozval ho na další ročník, aby předvedl, že je naživu. To bohužel ze zdravotních důvodů nevyšlo.

5. Věra Špinarová

Zpěvačka zkolabovala během koncertu, odkud byla převezena ve vážném stavu do nemocnice. Moravskoslezská regionální televize Polar nicméně zveřejnila zprávu o tom, že Špinarová v nemocnici zemřela a že připravují podrobnosti. Místo podrobností však ale v té době nepravdivou zprávu jen potupně smazali. Zpěvačka dnes již bohužel opravdu není mezi námi.

Zde najdete přehled osobností, které na rozdíl od Jiřiny Bohdalové již nežijí, ale stihly se s ní za života vyfotit.

Podobné články

Doporučujeme

Další články