5 autorů designu kultovních tenisek – G.cz
Vyhledávání

5 autorů designu kultovních tenisek

Ačkoliv kdekdo z nás má ambice něco sám designovat nebo vylepšovat stávající designy (a bohužel se k tomu občas i odhodlá), jsou naštěstí i tací, kteří se tím dokážou živit.

FootShop.cz
FootShop.cz 11.5.2016, 13:50

Vidíme jen tenisky, ale nevidíme jejich příběh. A tím samozřejmě nemyslíme jejich „životopis“ z nohy současnýho majitele. Je sice hezký vědět, kdo tvoje Vansky na který akci poblil, ale pro většinu lidí je historie jejich siluety snad trochu zajímavější. Proto přinášíme 5 osobností, od kterých třeba máš tenisky a ani o tom nevíš!

Bratři Van Dorenové

Člověk by si mohl říct, že na takhle jednoduchý siluetě není co zkazit a že by to dokázal vymyslet každej. Nicméně člověku z rodu Homo sapiens sapiens to trvalo průměrně 70 000 let, než se kulturně doškrábal až k týhle tenisce. Takže zase tak jednoduchý to asi nebylo. Naštěstí to v roce 1966 zvládli bratři Van Dorenové.

Kanye West

Tady je silueta už o něco komplikovanější, takže od prvních Vansek jsme si museli počkat zhruba 50 let. Každopádně Yeezy ve světě módy nebývale frčí, takže neházej flintu do žita, třeba za dalších 50 let taky na něco přijdeš.

Stefan Janoski

Stefan si jednoho dne asi řekl, že si nechal ujet vlak. Pokoušel se ho dohonit na skejtu a přineslo to ještě sladší ovoce, než očekával. Oslovila ho firma Nike s nabídkou partnerství a Stefan vytvořil design tenisky, která je dnes hojně k vidění nejen na prkně.

Alexander McQueen

Pokud chceš být designér, nech se zaměstnat v Givenchy, naber zkušenosti, a pak rozjeď vlastní byz. Tak tohle ponaučení bychom si mohli vzít z životopisu Alexandra McQueena, proslulého módního návrháře. Sólo dráha mu ale rozhodně svědčí a jeho poslední kolekce nás v tom jen utvrzuje!

Jeremy Scott

Sneakers Jeremyho Scotta jsou přesně ty tenisky, ve kterých bys neměl vystupovat z auta, když ti chce policejní hlídka dělat test na drogy. Jeho kreace jsou plné nejen netradičních střihů, ale hlavně netradičních barevných kombinací. Ti konzervativnější svírají při pohledu na jeho tenisky růženec, ale jsou i tací, co by bez Jeremyho nevyšli z domu!

Další články o teniskách u nás najdete pod tagem footshop.

Podobné články

Doporučujeme

Další články