fb pixel 5 aplikací, které vydělaly jmění na skryté touze lidí být omezován – G.cz
Vyhledávání

5 aplikací, které vydělaly jmění na skryté touze lidí být omezován

Celosvětově známé aplikace, které nás pohltily a z jejich tvůrců udělaly miliardáře. Jejich princip spočívá v omezení - někdy času, jindy délkou textu.

Prokop Tajovský
Prokop Tajovský 7.3.2014, 13:15

 

1. Twitter

Twitter_logo_blue Twitter ukázal trend moderní doby, že jednoduchost a krátkost je zábavnější než zdlouhavé novinové příběhy, které čtete 15 minut. Velmi oblíbený v USA a se stále zvyšující se komunitou i v Česku se twitter stává dlouhodobým fenoménem, hlavně díky obrovskému zájmu celebrit, politiků a podnikatelů. Díky omezeným znakům máme pocit, že naše hlavní stránka pěkně odsýpá a během jednoho scrollu se můžeme sem tam i dozvědět pár zajímavých informací.  

2. Vine

mzl.jyqroqag Ze začátku bláznivý nápad, nyní celosvětová senzace. Máte 7 vteřin na vytvoření a sestříhání videa. Zvláště zde se projevila neuvěřitelná kreativita za všech koutů světa a udělala ze spousty lidí celebrity. Například Jeromme Jarre, Francouz žijící v Los Angeles díky svým videím dostal pozvánku na letošní Oscary. Vine tlačí na uživatele ze sebe vydat maximum v nejkratší možné době. K dispozici není ale dostatek času na vytvoření reklamy. Absolutně nevadí,  Vine je tu tak čistě pro miliony uživatelů, kteří se předhánějí ve vtipnějším videu.  

3. Snapchat

how_brands_are_mastering_the_10_second_snapchat Aplikace zveřejněná již v roce 2011 teprve před půlrokem zažila opravdový boom. Je to jednoduché natočení videa/nafocení fotky, které může trvat maximálně 9 vteřin, pošlete ho vybraným přátelům a poté příspěvek navždy zmizí! Lidé to milují jednoduše proto, že můžou poslat v podstatě cokoliv. V tomto případě se nejedná o úplnou kreativitu nebo humor, jako spíš o nekonečnou smršť nahoty a nechutnosti. S nově přidanou funkcí kreslení a stále přibývající oblibou se v některých případech setkáváme i s naprostou dekadencí. Co hlavně působí na lidskou psychologii, je test, do jaké míry je člověk schopen poslat cokoliv někomu jinému s vědomím, že za okamžik příspěvek zmizí. Funkce důvěry, kdy se stane, že si váš kamarád přeci jenom stihne vaši delikátní fotku uložit a vám přijde upozornění, že se tak stalo, je sice pěkná, ale z jeho telefonu se to už nesmaže...  

4. Flappy Bird

Flappy-Bird Důkazem, že lidé v sobě mají soutěživého ducha, je tato hra. Vymyšlená studentem ve Vietnamu, prvně myšlená jako sranda miniprojekt. Když však Dong Nguyen zveřejnil svůj výtvor na net brzy k ránu, rozhodně netušil, že jak Slunce postupně vycházelo v Asii, v Evropě a nakonec v Americe, tak stejně rychle se stahoval jeho digitální ptáček.  Flappy Bird si zahrál s lidskou myslí co do omezení myšlení jako takového a zabraňuje nám zachovat chladnou hlavu. A stejně z ničeho nic vydělával z reklam 50 000 dolarů denně. Po pár týdnech autor oznámil na twitteru, že hru stahuje z důvodu zničení jeho života. Spousta lidí se nad tím pozastavilo, avšak je třeba si uvědomit, kolik hodin nám zničil tenhle pták, co se jenom snaží proletět skrz mezeru mezi dvěma trubkami. A co teprve musel provést se svým stvořitelem..  

5. Facebook

fb_icon_325x325 Nepatří do žebříčku z důvodu, že by snad byl největší sociální sítí, ale z důvodu poněkud negativnějšího. Také autorům v Kalifornii došlo, že lidé mají v sobě skrytou touhu být omezováni a rozhodli se z toho vytěžit maximální profit. Pro představu: máte stránku čítající 2 500 fanoušků, vložení příspěvku se zobrazí na zdi pouhým 10-15 %, pro zbylé tu je nenápadné dané tlačítko ,,Propagovat" a za pomocí kreditní karty se dá příspěvek rozšířit až třeba do Ugandy. Průhledné, leč přesto účinné. Zdá se ale také, že Zuckerberg a spol. narazili na jedno omezení, které se neshledá s pozitivním dojmem nikdy, a tím je fakt, že vás FB cenzuruje. Prostě si na svou zeď nemůžete dát, co chcete. Třeba vlastní nahou fotku.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články