5 alternativ k přeplněným turistickým destinacím – G.cz
Vyhledávání

5 alternativ k přeplněným turistickým destinacím

Ne, alternativou nemyslíme dovolenou někde na pankáče. Jen bychom vám rádi doporučili pár míst, kam byste se měli podívat, protože jsou stejně dobrá nebo dokonce lepší, než vaše původně plánované cíle.

Tomáš Marný
Tomáš Marný 9.4.2014, 15:00

1. Burano místo Benátek

01-1024px-Burano_Red_Bucket http://commons.wikipedia.org 01-1024px-Burano_view_from_Mazzorbo http://commons.wikipedia.org Jen 40 minut člunem od těch Benátek, které znáte jako svoje boty, ale stále ještě v Benátské laguně najdete ostrov Burano. Uhrane vás krásnými sytě barevnými domy, před kterými na kanálech parkují různé lodě, malými krámky plnými originálních cetek nebo třeba věží kostela San Martino z 15. století. Je totiž nahnutá, jako ta v Pise.  

2. Přírodní koupele Mývatn místo Modré laguny

02-1024px-Myvatn_Nature_Baths_by_Bruce_McAdam http://commons.wikipedia.org Plánujete-li expedici na Island, nenechte si ujít tento skrytý přírodní klenot. Na severu Islandu najdete v měsíční krajině krásné místo, kde se můžete vykoupat v termálních pramenech. A protože všichni turisté jedou do Modré laguny u Rejkjavíku, tady je jich mnohem méně. Navíc ušetříte i na vstupu - v Mývatn zaplatíte v přepočtu necelých 500 Kč, zatímco v Modré laguně okolo 900 Kč.  

3. Bagan místo Angkor Wat

03-Bagan,_Burma http://commons.wikipedia.org 03-1024px-Ruins_of_Bagan,_1999 http://commons.wikipedia.org 03-Balloon_over_Bagan http://commons.wikipedia.org Do Kambodže se v posledních letech vypravuje čím dál víc nejen českých turistů. A drtivá většina musí na vlastní oči vidět proslulé chrámy v Angkor Wat. Buďte chytřejší a exkluzivnější! Jeďte o kousek dál do Barmy na chrámy v Baganu. Je tu polovina turistů a okolo 2 200 chrámů a pagod z období mezi 9. a 13. stoletím.  

4. Waimea Canyon místo Grand Canyonu

04-1024px-Waimea_Canyon_mar_2010 http://commons.wikipedia.org Co dělat ve vyprahlém Utahu nebo Arizoně, kde je Grand Canyon? Vypravte se místo toho na Havaj, podívat se na Waimea Canyon. Najdete ho na ostrově Kauai, je přes 22 kilometrů dlouhý, kilometr a půl široký a kilometr hluboký. A hlavně je z něj o dost blíž na pláž!  

5. Avebury místo Stonehenge

05-1024px-2008_12_29_avebury_0059 http://commons.wikipedia.org 05-1024px-ASC_Allee_1_db http://commons.wikipedia.org Stonehenge vypadá skvěle na fotkách, ale když sem přijedete, ani vás k těm šutrům nepustí. To v Avebury, jen kousek od Bristolu, tam mají také pohanské místo uctívání bohů. Místní největší kamenný kruh v Evropě byl postaven okolo roku 2600 před naším letopočtem. A navíc na místní kameny si sáhnout můžete.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články