5 aktuálních, na nervy hrajících seriálů, které musíte sledovat

Seriály, seriály, seriály. Milujeme je, protože se díky nim lépe prokrastinuje, máme se na co těšit a hlavně – příběhy na pokračování jsou prostě vždycky víc napínavé. My v redakci máme zrovna rozkoukáno následujících 5 čerstvých televizních počinů a všechny nás baví, takže doporučujeme dál...

1. The Terror

V roce 1845 se dvě plavidla britského Královského loďstva, Terror a Erebus, vypravila na nebezpečnou cestu s cílem objevit Severozápadní průplav. V neznámých a nepříznivých podmínkách obě lodě uvíznou v ledu. Seriál The Terror sleduje dvě posádky, jejichž členové musí zápasit s nedostatkem zásob, mizivou nadějí na záchranu, neznámou hrozbou zvenčí, ale i jeden s druhým. Od prvního dílu napínavý počin s produkční dílny Ridleyho Scotta vás chytne a nepustí.

2. Na mušce

Jedna je bystrá pracovnice bezpečnostní služby, která se v práci dost nudí, druhá inteligentní vražedkyně s talentem unikat. Eve a Villanelle jsou dvě rovnocenné protivnice. Stanou proti sobě v detektivní hře na kočku a myš, která jim brzy přeroste přes hlavu a jedna druhou se stávají doslova posedlými.

3. Siréna

Každé město má svou legendu. Přístav Bristol Cove žije z příběhu, že ve vodách kolem jeho hranic kdysi žily mořské panny, sirény. Tato stvoření ani zdaleka nepřipomínají laskavou vílu Ariel, spíš jsou to zrádně krásné a divoké bytosti, které nemají problém vytasit drápy (doslova), když se je tupí lidé pokusí napadnout. Seriál s nadpřirozeným nádechem táhne především netradičně půvabná Eline Powell v hlavní roli.

4. Trust

Režisér Danny Boyle netočí jen kultovní filmy (jako třeba Trainspotting), občas si odskočí i do televize. Seriál Trust vypráví příběh Johna Paual Gettyho III, dědice naftařského impéria rodiny Gettyových. Odehrává se v 70. letech, kdy je mladý Getty unesen mafií, která požaduje výkupné v hodnotě několika milionů dolarů. Smůla je, že o Johnův návrat nikdo z rodiny moc nestojí – snad jedině jeho matka, která ale pro změnu nemá ani korunu.

5. The Crossing

Máme rádi sci-fi, takže pokud baví i vás, The Crossing je takříkajíc must-see záležitost. Seriál ze scenáristické mysli Jaye Beattieho, který dělal například na Odložených případech nebo Myšlenkách zločince, vypráví příběh uprchlíků, kteří v Americe hledají azyl na útěku před válkou. Dokonce jsou sami Američany – akorát, že přicházejí ze 180 let vzdálené budoucnosti.

A tady 17 znělek seriálů, které jsme jako děti totálně žrali.


Komentáře