40 let tradiční lyžovačky se Subaru – G.cz
Vyhledávání

40 let tradiční lyžovačky se Subaru

Od roku 1976 podporuje japonská značka americký lyžařský tým. Proč? Protože to prostě na sněhu umí se stejným přehledem jako sjezdařská esa. Unikátní čtyřkolka od Subaru a zima, to k sobě zkrátka patří. A nejen v USA.

Václav Rybář
Václav Rybář 30.11.2016, 10:50

V sedmdesátých letech hledala automobilka Subaru způsob, jak na sebe na americkém trhu výrazněji upozornit a především vyzdvihnout přednosti svého pohonu všech kol. Vzpomínáte na slavnou reklamu Audi, ve které německý vůz vyjede skokanský můstek? Japonci měli obdobný nápad, když přemýšleli nad vhodnou skupinou, na které výhody Subaru prezentovat. Jednoduše oslovili ty nejlepší lyžaře v zemi. A lyžařský svaz na to kývnul. Zrodilo se tak dlouholeté partnerství, které trvá dodnes.

Až do roku 1995 bylo Subaru hlavním sponzorem lyžařského týmu a prošlo s ním bok po boku i několika olympijskými hrami. Deset let po začátku spolupráce vzniknul i tenhle reklamní spot, který si utahuje z ostatních národních týmů a jejich přepravy na vrcholy sjezdovek. Tam kde ostatní zapadají a stojí, tam Subaru triumfuje. Zákazníci v Coloradu, kraji krutých zim, to věděli už dávno, ale díky olympijským spotům se o schopnostech vozů Subaru dozvěděli miliony dalších potenciálních kupců.

V roce 1995 převzala záštitu nad sjezdařským týmem jiná automobilka, ale Subaru dodnes sponzoruje běžkařský tým a také svaz lyžařských instruktorů a členů horské služby, který sdružuje desítky tisíc profesionálů po celých Státech. Bílé stopě zkrátka zůstala automobilka věrná a v některých zimních střediscích dokonce nabízí majitelům vozů Subaru slevy na skipasy.

A v čem se na hory vydat? Pokud máte velkou rodinu a hodně bagáže, možná byste měli začít vyhlížet nové největší Subaru, které bylo ve formě konceptu představeno před několika dny. Jmenuje se Subaru Viziv-7 a na trhu by se mělo objevit začátkem přespříštího roku. Bude to s 5,2 metry délky největší vůz v historii značky, což znamená nekompromisní prostor v interiéru, doplněný nejmodernějšími technologiemi. Tak doufejme, že se zatím oficiálně nepojmenovaný vůz podívá i do Evropy. Naše kruté zimy a sjezdovky si ho totiž také zaslouží.

A ještě se podívejte, proč a jak se Subaru můžete i tam, kde si Jeep vyláme zuby.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu