4 tipy, na co ještě můžeme všichni sbírat víčka

Obrázek uživatele Dominik Landsman
26.1.2016, 10:01

Sbírání víček se u nás pomalu ale jistě stává takový milý folklor. Nemusíme nikam posílat naše peníze. Stačí kupit plastová víčka a těšit se z toho, jak pomáháme potřebným.

Tento přelomový způsob charity je pouze v počátku a zatím nevystoupil ze stínu toho, že víčka jsou na nemocné děti. Vždyť je to škoda. Samozřejmě, že souhlasíme s tím, že nemocným dětem se má pomáhat. Je to takové zadostiučinění, když sbíráme víčka jako diví a díky tomu, z částky, kterou se za víčka podaří vybrat, nějaká malá roztomilá holčička s rakovinou dostane tatranku anebo hezké leporelo. Takhle my ten svět uděláme lepší.

Ale proč nezajít ještě dál? V návalu bezuzdné štědrosti můžeme sbírání víček posunout na další úroveň. Dobro nás volá. Vyslyšíme jeho volání? Vždyť je tolik dalších, kterým můžeme pomoct, aniž bychom utratili jedinou korunu navíc. Není potřeba posílat peníze potřebným. Víčka vše vyřeší. Na co všechno bychom měli ještě sbírat víčka?

1. Pohřeb Miloslava Ransdorfa

Nedávná náhlá smrt Miloslava Ransdorfa nás všechny jistě zaskočila. Odchod cukrovkáře v mírně pokročilejším věku byl pro mnohé velikou ránou. O to větší překvapení bylo, když se zjistilo, že Ransdorf neměl peníze na vlastní pohřeb. Coby europoslanec, jehož měsíční příjem šel do statisíců, neuškudlil si z té almužny ani na vlastní pohřeb. Komunisté sice hrozí, že jeho pohřeb zatáhnou ze svého, ale přeci bychom nechtěli, aby komunisté plýtvali penězi, které mohou použít jinak. Například na nákup třešniček, srpů anebo kladiv.

V těžkých dobách se český národ vždy dokázal stmelit. Dokáže smrt Miloslava Ransdorfa vybičovat národ k tomu, aby svorně začal sbírat plastová víčka na jeho pohřeb?

2. Palmový olej

Palmový olej je aktuálně veliký problém. Ostatně díky němu hoří Indonésie. Mohutné kácení lesů, aby byl prostor pro palmy ve jménu palmového oleje, uzurpuje tamní faunu a je jen otázkou, kdy některé zvířecí druhy vymizí úplně.

Na základě toho vznikají různé iniciativy typu, že lidé přestávají kupovat výrobky s obsahem palmového oleje. Otázka je jasná. Bude to stačit? Pravděpodobně nebude. Je potřeba na to sbírat ještě víčka. Až bude dostatek víček, skončí palmový olej.

3. Uprchlíci

Váleční i ekonomičtí uprchlíci zaplavují Evropu. Nikdo si s nimi moc neví rady. Co s tím? Samozřejmě, že se ozývají hlasy vystrašených buranů chabého intelektu, že je třeba všechny postřílet anebo alespoň naložit do autobusů a dovézt zpátky. Autobusy totiž jezdí po moři.

Mohlo by se zdát, že situace v nejbližší době nemá řešení. Ale opak je pravdou. Stačí sbírat víčka na uprchlíky. Situace se pak sama vyřeší.

Samozřejmě, že můžete rovněž sbírat víčka proti uprchlíkům.

4. Důchodci

Důchodcům vláda v novém roce smrkla krásných čtyřicet korun navíc. Bude to stačit? Patrně nebude. Z toho důvodu je tu opět prostor pro dobro. Sbírejme víčka a pomozme důchodcům k lepšímu životu. I staří lidé si zaslouží důstojný život. Pokud nasbíráme dostatek víček, není vyloučeno, že k těm čtyřiceti korunám přidáme ještě třeba tu jednu korunu navíc. A to už bude znát.

A když už jistě máte samaritánskou náladu, TADY máte 5 způsobů, jak zachránit svět.


Komentáře