fb pixel 4 tipy, jak se zbavit stresu z předvánočních nákupů a příprav – G.cz
Vyhledávání

4 tipy, jak se zbavit stresu z předvánočních nákupů a příprav

Zdroj: Tesco

Nedávno jsme zapálili už třetí svíčku na adventním věnci, který je symbolem příprav na Vánoce, a s blížícím se Štědrým dnem roste nejen vzrušení z očekávání nejkrásnějších svátků v roce, ale i zoufalství, jestli letos opět všechno stihneme. Ze všech stran se nás ptají, jestli už máme nakoupené dárky, jestli máme napečeno, uklizeno, ve městech to pulzuje vánočními světýlky i nákupní horečkou a naše diáře se plní termíny, předvánočními srazy a vánočními večírky. V tomto povinnostmi nabitém adventním období tak často zapomínáme, že Vánoce jsou především svátky klidu a míru. Stačí přitom pár jednoduchých triků, díky kterým vám zbyde čas nejen na sebe, ale i na ty nejbližší.

Komerční sdělení 14.12.2021, 20:15

Vyhněte se tlačenicím a nakupujte online

Pokud jste neposlechli rady lifestylových magazínů a nezačali nakupovat vánoční dárky už v říjnu, nebo pokud letos o Vánocích hostíte většinu rodiny a nechcete trávit advent taháním dalších a dalších tašek s potravinami, zachrání vás nakupování online. Na poli online nákupů dochází neustále k dalším a další vylepšením, většina e-shopů vám tak doručí nákupy v den jejich objednání. Na jednom místě často pořídíte potraviny, ale i drogerii, hračky nebo různé dárkové balíčky. Navíc například u služby Tesco Online nákupy chystají profesionální pickeři a vy si tak můžete být jisti, že pro zákazníky vybírají přímo na prodejnách to nejlepší.

Udělejte si seznam

A to nejen ten nákupní, ale i seznam domácích prací a dalších úkolů, které si můžete rozplánovat v čase. Pokud jde o nákupy, umožní vám to nejen ohlídat si rozpočet, ale také to, že na nic nezapomenete, nebo naopak nebudete potravinami zbytečně plýtvat. Tužku a papír dnes navíc můžete snadno nahradit aplikací. Například na Tesco Online nákupech si můžete svůj předvánoční čas doručení rezervovat už teď v předstihu a nákupní seznam průběžně doplňovat a měnit, a to až do 23 hodin před dnem doručení. Svůj nákup tak můžete snadno připravovat třeba i při relaxu ve vaně nebo během sledování oblíbeného vánočního filmu.

Připravujte se s kamarádkami

Hlavně ženy mají často pocit, že musí veškeré předvánoční povinnosti obstarat samy a nedaří se jim od toho osvobodit. Jedním, náročnějším krokem je počet úkolů omezit jen na ty nejdůležitější, druhou a zároveň snazší cestou je některé úkoly delegovat na druhé nebo se o jejich splnění podělit s ostatními. Uspořádejte s kamarádkami třeba společné pečení cukroví, balení dárků nebo zdobení bytu, během kterého si popovídáte a nasmějete se. Nad šálkem čaje nebo kávy navíc můžete probrat své online nákupní seznamy, abyste opravdu na nic nezapomněly.

Udělejte si čas na své blízké

Co je však nejdůležitější, ve všem tom shonu si nezapomeňte udělat čas na své blízké. Myslete na to, že Vánoce nejsou jen o vnější, ale také vnitřní přípravě. Zbavte se proto i díky online nakupování veškerého stresu z vánočních příprav a prožijte toto krásné období s rodinou a přáteli. Společně strávený čas s lidmi, které máte rádi, je k nezaplacení v jakoukoliv roční dobu.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články