4 nejpitomější věci, které jsou ženy s nadváhou ochotné podstoupit – G.cz
Vyhledávání

4 nejpitomější věci, které jsou ženy s nadváhou ochotné podstoupit

A přitom stačí, aby si šly zaběhat.

Eliška Salanderová
Eliška Salanderová 13.3.2014, 09:44

Stojíte na přechodu pro chodce. Svítí červená a proto víte, že když teď vstoupíte do vozovky, přejede vás auto. Vstoupíte? Ne! Stojíte před zrcadlem. Nelíbí se vám, co vidíte a víte, že zhubnout se dá pouze spálením většího množství kalorií, než je množství kalorií přijatých. Odepřete si dezert a půjdete si odpoledne zaběhat? Ne! Proč? Odpověď necháme na vás. Aby se vám lépe hledala, seznámíme vás se čtyřmi méně účinnými aktivitami (zato o moc dražšími), než je například chůze...  

1. Hubnutí podtlakem vacushape

VacuTherm, VacuShape... Jedná se vlastně o běžecký pás, na kterém se procházíte od pasu dolů zavřená v podtlakové komoře. Důležitý je samozřejmě ten pohyb! Všechno ostatní, co chůze na páse v podtlakové komoře slibuje, je podružné a hlavně sporné. Netvrdíme, že chůzí v podtlakové komoře nedojde k tomu, co výrobce slibuje, tedy k lepšímu prokrvení, rychlejšímu prohřátí, tudíž i rychlejšímu nástupu pálení tuků, tvrdíme, že hodina svižné chůze vám zajistí to samé! Metoda VacuShape slibuje viditelný výsledek po 20ti návštěvách, 3x týdně. Tedy přibližně po dvou měsících pravidelného pohybu. A o tom to je! Pokud se budete dva měsíce pravidelně 3x týdně hodinu rychleji pohybovat, bude to mít na vaše tělo (i mysl) daleko lepší účinek, než když budete pod tlakem nucená k nudné chůzi v uzavřené místnosti. A chůze je na rozdíl od podtlakové komory levnější!  

2. Hubnutí zvukem

cel Rázovou vlnu využívají sportovci k léčbě poraněných svalů. Tam funguje prokazatelně. Zároveň ji některé kliniky estetické dermatologie využívají jako metodu v boji s celulitidou či k formování postavy. Tam je její účinek sporný, neboť klientky salonů jsou ochotné za deset doporučených ošetření rázovou vlnou zaplatit cenu kolem deseti tisíc korun, ale nevyžadují zpětnou kontrolu efektivity zákroku. Doufají, a později i samy sebe přesvědčí, že to skvěle 'zabralo'. Abychom mohli celulitidu odstranit, musíme nejprve vědět, co ji způsobuje. A to přesně nevíme. Víme však, že stimulací podkoží se může stav naší kůže zásadně zlepšit. Stimulovat podkoží můžete pravidelnou návštěvou sauny, masáží, prokrvením pokožky při cvičení... Výsledek bude stejný jako u rázové vlny, ale ta hodina dvakrát týdně po dobu jednoho měsíce bude využitá daleko lépe a zábavněji.  

3. Hubnutí třesem

powerplate PowerPlate. Stoupnete si na vibrující přístroj, začnete vibrovat s ním a nadbytečná kila z vás budou odpadávat úplně sama. Myšlenka je to hezká. Téměř snová. Až na to, že výrobce nic takového nesliboval a přesto se to o PowerPlate říká. Klidně si ale třes ke svému cvičení zařaďte jako doplněk. PowerPlate vám může pomoci s posílením a zpevněním těla, hlavně s jeho středovou částí, tzv. core, ale vibrováním na něm určitě nezhubnete. Levnější a stejně účinné je posilování (všech) svalů pomocí závěsného systému TRX. Nevibruje, zato je o moc skladnější.  

4. Hubnutí myšlenkou

mysleni Přání je otcem myšlenky, zřejmě proto se nedávno objevil výzkum, který měl prokázat, že se dá hubnout už jen tím, že na sport intenzivně myslíme. Kontrolní skupina myslících sportovců byla po dobu jednoho měsíce hodinu denně usazená v pohodlných křeslech v místnosti s teplotou odpovídající teplotě ve fitness centrech - tedy okolo 18° C. Sportovci se nehýbali, mrzli a představovali si, že sportují. Později museli intenzivně myslet na to, že se ve svém sportu zlepšují... A ano, u některých účastníků byl opravdu za měsíc soustředěného myšlení na sport naměřen lehký úbytek váhy. Ten ovšem mohl být způsoben změnou jídelníčku ve výzkumném středisku oproti tomu, jak se respondenti stravovali doma. Proto jsou výsledky testu neprůkazné. Takže zase nic.  

A co tedy funguje, když jsi tak chytrá?

Je to trapný a starý a ohraný, ale je to prokazatelně jediná metoda, která v boji proti nadváze funguje. Nesportujte kvůli hubnutí. Najděte si sport, který vás bude bavit a hubnutí přijde samo, jako vedlejší účinek sportování. Cvičením 1x týdně nic neposílíte, nevytvarujete ani nezhubnete. Důležité je to, co pro sebe děláte denně. Nemusíte běhat ani jezdit na kole, dokonce nemusíte ani do posilovny.  Někdy stačí vyměnit auto za tramvaj, tramvaj za pár zastávek pěšky, výtah za schody... Když to dokážete dělat denně, za měsíc se stane ZÁZRAK.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články