4 důvody, proč vyzkoušet lyžování na Ještědu – G.cz
Vyhledávání

4 důvody, proč vyzkoušet lyžování na Ještědu

České hory nikdy nebudou tak vysoké jako Alpy. Když se ale někde pořádně zamyslí a máknou, výsledek se Alpám velmi přiblíží. Přinejmenším v poměru cena/výkon.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 24.2.2017, 16:50

1. Blízko Prahy

Pro Pražáky je Skiareál Ještěd nejdostupnější lyžování – po dálnici jste z metropole v Liberci za necelou hodinu. Hned u vleků zaparkujete na z jedné poloviny krytém centrálním parkovišti, samozřejmě zdarma. Nemáte auto? Z konečné stanice metra Letňany jezdí skibus přímo do areálu. Tohle se nám líbí i proto, že si můžeme na sjezdovce dát svařáka.

2. Velký výběr sjezdovek

Na Ještěd vás vyvezou tři sedačkové lanovky a šest vleků. Najdete tam osm sjezdovek o celkové délce 9200 metrů. Jsou všech stupňů obtížností od náročných na severní straně až po lehké na prosluněné jižní straně. 7800 metrů z toho je technicky zasněžovaných a na sjezdovce F10 můžete lyžovat i v noci.

Pro začátečníky je k dispozici cvičiště Bucharka a další dvě cvičné louky u konečné tramvaje. Nedaleko je i dětský park Snow Kidz s pojízdným kobercem, provázkovým vlekem, kolotočem a dalšími atrakcemi.

3. Lyžování za rozumnou cenu

Za celodenní sjezdování tu chtějí 590 Kč (po 20. březnu 500 Kč). To je skoro o polovinu méně než ve Špindlu.

4. Po lyžování koupel

Můžete si koupit společnou vstupenku, která kromě vleků platí i do aquaparku v libereckém Centru Babylon. Zmrzlé a příjemně rozlámané tělo tam ponoříte do vířivky, protáhnete ho v bazénu nebo proženete tobogánem.

Více: www.skijested.cz

A TADY si přečtěte, jaká zvláštní zvířata spatříte v liberecké ZOO.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu